• PODRÓŻ W CZASIE, CZYLI STAROŻYTNY EGIPT I JEGO TAJEMNICE - ZACZYNAMY PRACĘ NAD PROJEKTEM

• 10.10.2021 20:51
        • We wrześniu 2021 r. projekt interdyscyplinarny Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice został opublikowany na platformie eTwinning. Został zaakceptowany i otrzymaliśmy stosowne zaświadczenie.

W ramach tego projektu/innowacji uczniów klas 4-6 czeka wiele aktywności. Przygotowałam dla nich ciekawe zadania, które będziemy systematycznie realizować, a efekty na bieżąco publikować. Uczniowie podczas pracy nad projektem poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie, wykonają prace wytwórcze, a wszystko w połączeniu historii z matematyką, techniką, edukacją plastyczną i informatyką.

Monika Kubica

• ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA BIAŁEJ LASKI

• 09.10.2021 16:28
        • Z okazji Dnia Białej Laski uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnieprzygotowali kartki z życzeniami dla osób niewidomych i niedowidzących. Zostały one przesłane partnerom projektu eTwinning oraz przekazane do Polskiego Związku Niewidomych w Dębnie. Życzyliśmy napotykania na swojej drodze  wyłącznie osób pełnych zrozumienia, otwartych i empatycznych, dzięki którym niewidomi i niedowidzący zapomną o trudach dnia codziennego, dużo odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz chęci do działania, ogromnej wyobraźni, dużo przyjaciół i codziennego uśmiechu, którego potrzeba każdemu do lepszego życia, wiary w lepsze jutro, braku barier w odkrywaniu codzienności. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas życzenia uprzyjemnią nie jeden dzień, a osoby niewidome i niedowidzące z optymizmem spojrzą w przyszłość.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• DZIEŃ MARZYCIELA

• 18.10.2021 18:54
        • Z okazji Dnia Marzyciela wzięliśmy udział w następujących aktywnościach:

- Przygotowaliśmy PIZZĘ MARZEŃ.

W tym celu dzieliliśmy pizzę na ćwiartki, a w każdej z nich, zgodnie ze wskazówką, zapisywaliśmy:

- w pierwszej cząstce – coś materialnego o czym marzę dla siebie,

- w drugiej cząstce – coś niematerialnego o czym marzę dla siebie,

- w trzeciej cząstce – coś o czym marzę dla innych,

- w czwartej cząstce – coś o czym marzę dla świata.

Wykonane prace uczniowie prezentowali na forum klasy. Chętne dzieci opowiadały przed grupą o tym, co narysowały/ napisały.

- Stworzyliśmy KRONIKĘ DOBRYCH UCZYNKÓW, w której zaprezentowaliśmy nasze działania poczynione dla dobra innych osób.

Zadania były dla uczniów bardzo ciekawe. Wskazywały na wartości ważne dla osób indywidualnych, mieszkańców kraju, a nawet całej kuli ziemskiej. Uczyły empatii i dzielenia się ze sobą tym, co posiadamy oraz wrażliwości i otwartości na potrzeby innych ludzi.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• KROPKA POLA Z KROPKOLANDII - WSPÓLNA KSIĄŻECZKA ELEKTRONICZNA

• 05.10.2021 17:14
        • Projekt eTwinning "Zaprzyjaźnij się z Kropką" zaowocował wspólną książeczką elektroniczną. Wspólnie ze szkołami partnerskimi wykonaliśmy zadania, których głównym celem jest pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem odkrywaliśmy, że ogromną frajdą jest łączenie kropek, budowanie relacji i edukacyjnych przyjaźni. Zespoły projektowe pracowały na  wspólnym dysku, zamieszczając zredagowane przez siebie teksty oraz wykonane do nich ilustracje. W ten sposób zrealizowaliśmy główny cel projektu: wzbudzenie u uczniów kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Zapraszamy do poznania efektów naszej pracy.

• REALIZUJEMY MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ETWINNING “SEE ME - I DON'T SEE YOU, YOU SEE ME”

• 03.10.2021 15:52
        • Od października 2021 r. rozpoczęliśmy realizację zadań projektowych, które uświadomią nam, jak  uczą się, czym się interesują, jakie mają pasje, jak radzą sobie w życiu codziennym uczniowie niewidomi i słabo widzący. Wyznaczyliśmy sobie następujące cele:

- kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową;

- zwiększenie integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;

- przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy tym osobom, zauważenie ich problemów;

- zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową;

O efektach naszych działań będziemy informować na bieżąco.