• DWÓJKA SPRZĄTA ŚWIAT!

• 01.10.2021 19:08
        • ,,Myślę, więc nie śmiecę" tak brzmi hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata. W akcji tej nie chodzi o to, aby sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

W naszej szkole tegoroczną Akcję Sprzątania Świata rozpoczęli uczniowie klas starszych V-VIII, którzy 20 września  zebrali się w szczytnym celu. Miłośnicy działań prośrodowiskowych, po zakończonych zajęciach lekcyjnych, wyruszyli na wyznaczony teren akcji. Pogodne popołudnie  wprawiło wszystkich w wyśmienite humory, choć postępowanie ludzi zaśmiecających przydrożne i leśne tereny budzi smutek i zażenowanie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem segregowali odpady i usuwali śmieci, które straszą i kaleczą naszą piękną przyrodę. Wielka determinacja i zaangażowanie w usuwaniu zanieczyszczeń wzbudzała podziw i szacunek przechodniów.

Uczestnicy tegorocznej akcji  wykazali się umiejętnościami segregacji odpadów, dając przykład właściwych postaw wobec przyrody,  które chcieliby zaszczepić w naszych mieszkańcach.

I.Olobry, D.Podbereska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.