• TYDZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W DĘBNIE

• 30.11.2022 19:31
      • Każdego roku w listopadzie, w rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera, organizowany jest Tydzień z Patronem Szkoły. Święto to ma na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości. W okresie tym w naszej szkole organizowane są różne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne. "Tydzień z Patronem Szkoły" ma na celu poznanie sylwetki patrona, szlaku jego podróży oraz twórczości. W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez Arkadego Fiedlera.
        Uczniowie klas IV, pod kierunkiem swoich wychowawców brali udział w konkursie wiedzy.
        W ramach święta zorganizowaliśmy dla klas szóstych, siódmych i ósmych test oraz „podchody”, które wywołały najwięcej pozytywnych emocji. Na początku podchodów drużyny piszą test z wiedzy o A. Fiedlerze. Najlepsi ruszają po szkole w poszukiwaniu skarbu. Pokonując kolejne etapy uczniowie rozwiązywali zadania ukryte w różnych gabinetach. Do zabawy zaangażowali się również nauczyciele: Pani M. Zalech, Pani E. Bąk, Pani D. Tołoczko, Pan M. Gładysz, Pani R. Kunisz oraz Pani dyrektor Magdalena Umińska gdzie w gabinecie znajdował się ostatni etap „podchodów”. Po zaciętej, ale pełnej śmiechu rywalizacji zwyciężyła klasa 7b, drugie miejsce zajęła klasa 8a natomiast trzecie klasa 8b.
        Pani Wioletta Rafałowicz przeprowadziła konkurs dla klas czwartych, który polegał na napisaniu listu do Arkadego Fiedlera. Wszystkie listy mają być wysłane do Puszczykowa do rodziny naszego patrona.
        Uczniowie klas I - III pod kierunkiem swoich wychowawców brali udział w innowacjach edukacyjnych „Podróże Arkadego Fiedlera”. Każdy uczeń za zaangażowanie otrzymał nagrodę.
        Konkurs z języka angielskiego był przeznaczony dla uczniów z klas IV – VIII. Przeprowadziły go Pani Danuta Fossa oraz Pani Małgorzata Zalech. Polegał on na podróżowaniu z Arkadym Fiedlerem oraz nauce języka angielskiego.
        Pani Monika Kubica przeprowadziła konkurs związany z tworzeniem gier na podstawie podróży Arkadego Fiedlera. Brali w nim udział uczniowie z klas IV-VI. Zostało wykonanych 29 gier przez 82 uczniów. Można było w nie pograć w dniu 25.11.2022 roku na holu pierwszego piętra naszej szkoły.
        Na wszystkich poziomach nauczania zorganizowano różne konkursy, które podzielono na kategorie.
        Wyróżniono następujących uczniów oraz klasy:
        • w kategorii "Podchody szkolne"- I m - Zuzanna Olszak, Kamila Miklas kl.7b, II m - Agata Moskalik, Hanna Taracińska kl.8a, III m – Piotr Stanisławczyk, Weronika Szałkowska kl.8b, IV m – Julia Adamczyk, Łucja Witkowska kl.6b, V m – Maksym Krzysiak, Paweł Kunisz kl.6a, VI m – Marcela Jankowska, Amelia Kożuszek kl.7a,
        • klasy I – III brały udział w innowacjach edukacyjnych „Podróże A.Fiedlera”: wszyscy uczniowie brali udział oraz angażowali się w w/w innowacjach za co każdy uczeń otrzymał słodycze.
        • w kategorii praca plastyczna dla klas III – VIII: Karol Stefanowicz kl.8a, Szymon Stefanowicz kl.4c, Michał Stefanowicz kl.3a , Michał Głodny kl.3a , Wiktoria Poźniak kl.4a, Wiktor Skoczylas kl.3a, Khrystyna Medvied kl.7b.
        • w konkursie dla klas IV – V „Praca przestrzenna na temat twórczości A. Fiedlera” – I miejsce : Ewa Bobik kl.5b.
        • w konkursie dla klas VI – VIII „Praca przestrzenna na temat twórczości A. Fiedlera” – I miejsce : Dorota Bobik kl.8a.
        • w konkursie j. angielskiego dla klas IV „Travelling and learning English with Arkady Fiedler” Laura Wojcieszonek, Oliwia Palczak, Jan Wydra kl.4c, Aleksander Ostapczuk, Hanna Paluch, Kalina Całko kl.4a.
        • w konkursie j. angielskiego dla klas VI - VIII „Travelling and learning English with Arkady Fiedler” Lena Gałan, Aniela Dąbrowska kl.6a, Aleksandra Ura , Nikola Jaworska, Martyna Stojanowska kl.8b, Małgorzata Knap, Julia Kaliściak kl.6a, Maksym Krzysiak, Nelly Rozalik, Paweł Kunisz kl.6a.
        • w konkursie dla klas IV „Listy do Arkadego Fiedlera”: Malwina Knap kl.4b, Amelia Głaz kl.4b, Julia Barchanowicz kl.4b, Aleksander Pyro kl.4b, Aleksander Fryntkowski kl.4b, Natalia Doroszenko kl.4b.
        • w kategorii praca plastyczna dla klas IV – VIII - plansza na temat podróży A.Fiedlera: Karol Szyszko kl.8b, Antonina Witkowska kl.5b, Maja Kwiatkowska kl.8b.
        • w kategorii "Test dla klas IV" : Amelia Rakoczy kl.4b, Aleksander Fryntkowski kl.4b, Aleksander Pyro kl.4b, Marta Zubala kl.4c, Kornelia Szyszko kl.4c, Katarzyna Maciocha kl.4c, Jan Wydra kl.4c, Oliwia Palczak kl.4c.
        • w konkursie dla klas IV - VI „Tworzenie gier na podstawie podróży Arkadego Fiedlera”: Lena Gałan, Nelly Rozalik, Natalia Rakowska, Zuzanna Świtek kl.6a, Amelia Rakoczy, Adrianna Kierska, Malwina Knap, Julia Barchanowicz kl.4b, Hania Niparko, Amelia Głaz, Klaudia Jaworska kl.4b, Barbara Buko, Mateusz Cygan kl.4c, Jan Wydra, Wojciech Dranczarek, Filip Wieczorek, Szymon Stefanowicz, Antoni Kula kl.4c, Paweł Kunisz, Maksym Krzysiak, Filip Jenda, Aniela Dąbrowska, Julia Kaliściak kl.6a.
        Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie, który prowadziły podczas przerw uczennice z klasy 7a: Ania Piątkowska oraz Ola Stankiewicz. Nagradzały one słodyczami wszystkich uczniów, którzy poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące naszego patrona. Prezentacja efektów realizacji poszczególnych zadań odbyła się na holu szkoły.
        Chcielibyśmy podziękować za pomoc Burmistrzowi Dębna, Pani Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębnie.

Organizatorzy: Dorota Podbereska, Waldemar Pożarycki