• SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• 29.11.2022 18:50
      • 23.XI.2022 w ramach współpracy naszej  biblioteki szkolnej  z Biblioteką Miejską  w Dębnie, zostało zorganizowane spotkanie z Panią Sylwią Trojanowską – współczesną pisarką powieści historyczno - obyczajowych. Uczniowie z  klas ósmych zostali zapoznani z jej twórczością, a także mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces wydawania książek. Sylwia Trojanowska jest pisarką ze Szczecina. Do pisania opowieści zainspirował ją jej własny syn Alan. Poprosił o bajkę z jego imieniem, a ponieważ taka nie istniała, stworzyła ja sama. Na ten moment mija około 8 rok od powstania jej pierwszego utworu, a największym sukcesem cieszy się książka „Łabędź”.
        Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pani Trojanowskiej wiele pytań dotyczących jej twórczości. Dzięki sprawnej organizacji i pomysłowości pani Sylwii, mogliśmy losować przygotowane na kartkach  „złote myśli” pochodzące z książek autorki, a następnie pisarka prosiła nas o ich interpretację.
        Na pożegnanie klasa 8a wręczyła pani Trojanowskiej paczki z karmą dla zwierząt, a dzięki współpracy z schroniskiem karmy zostaną przekazane do  szczecińskiego schroniska.
        Opracowanie: Zuzanna Radziukiewicz
        Fotografie: Renata Kunisz