• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W DWÓJCE! - RELACJA

• 17.10.2021 15:58
      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zagościł już na dobre w naszej szkole. Tę wspaniałą edukacyjną akcję organizujemy od 2015 roku. W matematycznej zabawie wzięli  udział  uczniowie z klas 3-8 wraz ze swoimi nauczycielami. Po raz szósty przygotowano szereg atrakcji matematycznych.

Uczniowie z klasy 4a, 5a i 6a przygotowali plakaty, którymi udekorowano szkolne korytarze. Uczniowie z klasy 4b, 5b i 6b grali w bingo matematyczne, podczas którego niezbędna była dobra znajomość tabliczki mnożenia. Na lekcjach  matematyki i podczas edukacji matematycznej w klasach młodszych systematycznie utrwalano tabliczkę mnożenia, aż do dnia wyłonienia klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. W klasach 3-8 zostali wybrani mistrzowie  poprzez rozwiązanie testu składającego się z 60 działań w jak najszybszym czasie. Każdy z nich otrzymali dyplom oraz ocenę celującą.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się również tabliczkowe kolorowanki (źródło Librus), z których przygotowano klasową gazetkę. Uczniom bardzo spodobało się zadanie polegające na własnoręcznym wykonaniu Eko pomocy dydaktycznej  ułatwiającej naukę tabliczki mnożenia. Pomoce te były zrobione z opakowania po jajkach, udekorowane wg pomysłu ucznia i ponumerowane od 1 do 10. Ta niepozorna zabawka może być doskonałą grą edukacyjną, w którą mogą grać uczniowie w domu ze swoimi bliskimi. Uczniowie z klasy 3c grali w ,,Ja mam, kto ma oraz ,,Złap muchę. Wypełniali kartę pracy zawierającą działania do obliczenia z tabliczki mnożenia do 100,  co pozwoliło wyłonić osobę, która najlepiej i najszybciej rozwiązała test tabliczki mnożenia.  W klasie 3b odbył się test z tabliczki mnożenia na czas, a w klasie 3a oprócz wyłonienia klasowego mistrza uczniowie rozwiązywali zadania wykorzystujące znajomość tabliczki mnożenia na platformie Wordwall.

Monika Kubica, n-le matematyki i wychowawcy klas trzecich

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i poniższych filmików.