• SKARBIEC WIEDZY O LEKTURZE, CZYLI LEKTURA W PUDEŁKU

• 28.10.2021 18:46
      • Myślenie obrazami to  element efektywnego uczenia się.

Z tego powodu na lekcji języka polskiego wielokrotnie stosujemy wspomnianą metodę pracy. W ramach projektu “Wyczytane z lektur szkolnych” uczniowie klasy 6a przygotowywali lekturę w pudełku. Poszukując materiałów, wykonując elementy pudełka, uczniowie angażowali się, czytali ze zrozumieniem, szukali cytatów, aby w sposób ciekawy i zgodnie z treścią lektury zaprezentować wydarzenia, bohaterów, miejsce akcji itp. Prezentując swoje zadanie, każdy uczeń wypowiadał się na forum, uzasadniał swój wybór, ćwicząc argumentowanie. Podczas lekcji odgadywaliśmy skojarzenia, przypisując je do postaci i wątków, sięgaliśmy do treści lektury, odpowiadając na pytania, przywoływaliśmy  fragmenty powieści. Dzięki temu wchodziliśmy wspólnie w sferę symboliki, pogłębiając rozumienie lektury.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.