• DBAJMY O ŚRODOWISKO NATURALNE! – AKCJA SZKOLNA CZ.1

• 03.11.2021 18:26
      • Stan naszego środowiska wciąż jest zagrożony. Aby chronić przyrodę, trzeba poznawać jej walory, znaczenie i różnorodność od najmłodszych lat. Dnia 27.10.21r. dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie warsztatowym. Drużyny zmierzyły się z trzema typami zadań: segregowaniem odpadów, rozpoznawaniem gatunków drzew i pytaniami quizowymi. Każda grupa miała swojego „aniołka”, starszą koleżankę z koła LOP, która pomagała w organizacji pracy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podejmowały próby właściwego posegregowania odpadów, a przecież i dorośli mają problem z umieszczeniem ich we właściwym miejscu. Bardzo ładnie poradziły sobie z rozpoznaniem gatunków naszych drzew i pytaniami prośrodowiskowymi. Najwyższy wynik uzyskała drużyna z klasy 3c – Szyszko Kornelia, Stefanowicz Szymon i z klasy 2a- Doroszenko Gabriel, Stefanowicz Michał. Konkurs na Ekotwory, czyli wytwory z odpadów i naturalnych surowców, przeszedł najśmielsze oczekiwania. Takiej pomysłowości i twórczej wyobraźni można dzieciom pozazdrościć. Członkinie koła LOP ciężko pracowały, by wyróżnić wszystkich uczniów, pierwsze miejsce zajęli: Gnypowicz Lena, Niparko Hanna, Witkowski Mikołaj, Wiśniewska Nikola, Jenda Dawid. Piętnaście osób zajęło drugie miejsce, a trzydzieści zajęło trzecie miejsce.

Wszystkim uczestnikom akcji dla klas 1-3 serdecznie gratulujemy!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.
        Iwona Olobry, Agnieszka Czerniawska i Członkinie koła LOP