• LEKCJA PATRIOTYZMU

• 14.11.2021 18:31
      • Dzieci najlepiej uczą się przez działanie i swobodną zabawę.  Dzisiaj  klasa 2 b w przeddzień Święta Niepodległości tak właśnie poznawała historię i patriotyczno-ludowy repertuar muzyczny ( „Przybyli ułani”, „Płynie Wisła płynie”, Polonez g-mol F. Chopina, „Prząśniczka” St. Moniuszki). Zajęcia były oparte na aktywnym słuchaniu muzyki. Podczas tańca i ekspresji ruchowej uczniowie wykorzystali chusty, szarfy, wstążki i SIgumę. Nie zabrakło też akompaniamentu na łyżkach. Podczas słuchania muzyki dzieci poznały ciekawostki historyczne oraz oglądały slajdy. Kiedy podsumowywały zajęcia  wszystko im się podobało i nawet trudne informacje zostały im w pamięci. Dokonując samooceny każdy  określił się: Jestem mistrzem. Również o godzinie 11.11 tak jak w całej Polsce zaśpiewały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Wychowawca Joanna Turów
        Galeria zdjęć.