• LISTY DO ARKADEGO FIEDLERA, CZYLI KREATYWNE PISANIE NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• 01.12.2022 21:32
      • Kreatywne pisanie służy doskonaleniu własnego warsztatu pisarskiego, rozwijaniu umiejętności nieszablonowego myślenia, które przydaje się również w wielu sytuacjach życiowych. Klasa 4b włączyła się w obchody Tygodnia Patrona Szkoły i zredagowała twórcze listy do Arkadego Fiedlera. Prace uczniów zostały docenione w szkolnym konkursie zorganizowanym z w/w okazji. Uczniowie najpierw poznali fakty z życia pisarza i podróżnika, następnie zaznajomili się z jego twórczością i odbyli wirtualną podróż do Muzeum- Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Podczas redagowania prac pisemnych wykorzystali wiedzę na temat budowy listu oraz wiedzę o osobie patrona szkoły. Listy uczniów zostały przepisane na komputerze i wysłane do potomków Arkadego Fiedlera.  Do nich dołączono list do rodziny Fiedlerów.
        Podczas realizacji zadania duży nacisk został położony na stymulowanie kreatywności i innowacyjności w procesie konstruowania własnych utworów. Uczniowie  mogli skonfrontować przemyślenia i napisane listy w szerszym gronie.