• BOHATEROWIE Z NASZEJ WYOBRAŹNI

• 02.01.2023 17:49
      • W ramach autorskiego projektu rozwijającego sztukę twórczego redagowania tekstu. zaproponowałam uczniom narysowanie fikcyjnej postaci, którą uczyniliby bohaterem autorskiego opowiadania. Przed realizacją tego etapu pracy powtórzyliśmy, co oznacza termin ,,fikcyjny" i podawaliśmy przykłady. Przy okazji powróciliśmy do zagadnień związanych z prawem autorskim. Aby przestrzegać prawa własności intelektualnej, każda postać musiała być przez uczniów wymyślona. Następnie wykonaliśmy zdjęcia naszych prac i stworzyliśmy kolekcję kart z wymyślonymi bohaterami. Uczniowie oprócz rysunku posługiwali się też słowem: wymyślali imię dla postaci i krótko ją prezentowali, np. opisując wygląd, nazywając cechy charakteru, określając zachowanie. Karty stworzyli przy pomocy aplikacji, która nie wymagała podawania żadnych danych ani rejestrowania. Posłużyły nam do tego telefony. Zadanie spodobało się uczniom. Bardzo chętnie pracowali, a dodatkowym atutem była cisza i skupienie. Przy okazji rozwijaliśmy też kompetencje cyfrowe.