• KONKURS - Dni Oświaty, Książki i Prasy

• 15.05.2020 16:49
        • Dni Oświaty, Książki i Prasy

Z okazji obchodzonych w maju Dni Oświaty, Książki i Prasy zachęcam uczniów z klas 5-8 do uczestnictwa w konkursie rymowania.
          1. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie jednego wesołego utworu wierszowanego o tematyce związanej z biblioteką, książką lub czytaniem.
          2. Wiersz na konkurs powinien być napisany na komputerze, czarną czcionką Times New Roman, rozmiar 14.
          3. Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć 1 wiersz. Prace należy opatrzyć podpisem, który zawierał będzie - imię i nazwisko ucznia, klasę oraz e-mail autora wiersza.
          4. W konkursie wezmą udział wyłącznie prace dostarczone do 21 maja 2020r. na maila bibliotekark.2020@wp.pl
          5. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: klasy V-VI oraz
          VII-VIII.
          Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni, a ich prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
          Renata Kunisz – nauczyciel bibliotekarz

zdj. https://tiny.pl/7tzd3
        • Konkurs frazeologiczny „Mieć w małym palcu”

• 03.12.2019 21:06
        • Dnia 21 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs frazeologiczny. Do podanych 15 związków frazeologicznych należało  dopasować ich definicje. Konkurs skierowany był  do szóstoklasistów. Uczestniczyło w nim siedem osób.

• „Kolorowy zawrót głowy”

• 04.11.2019 20:34
        • Dnia 24 października w czytelni na długiej przerwie odbył się konkurs frazeologiczny. Należało uzupełnić pojedynczymi wyrazami dziewiętnaście związków frazeologicznych, rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć hasło.

• „Bez złości mamy więcej radości”

• 04.11.2019 20:35
        • W bibliotece szkolnej 23 października odbył się literacki konkurs-krzyżówka pt. „Bez złości mamy więcej radości”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas czwartych. W ciągu piętnastu minut należało rozwiązać jedenaście poleceń i wpisać rozwiązania do krzyżówki.