• KRÓTKI KURS SZYDEŁKOWANIA Z UDZIAŁEM UCZNIÓW KLASY 4B

• 02.02.2023 16:25
      • Klasa 4b wzięła udział w warsztatach posługiwania się szydełkiem.  Celem warsztatów była komunikacja z innymi ludźmi poprzez działania artystyczne. Uczestnicy dowiedzieli się, jak za pomocą szydełka i włóczki tworzyć interesujące, wielowymiarowe wzory.
        Uczniowie poznali narzędzia oraz materiały dziewiarskie. Rozwijali umiejętności manualne. Wzięli udział w treningu kreatywnego myślenia, przedstawiając swoje pomysły na projekty dziewiarskie.
        Przy okazji uczniowie poznali kreatywne wykorzystanie materiałów oraz rzeczy z naszego otoczenia w celu ograniczenia produkcji odpadów (np. sprucie nieużywanego swetra i ponowne wykorzystanie włóczki).
        Nastąpiła wymiana doświadczeń międzypokoleniowych związanych z recyklingiem.
        Zajęcia tego typu mają działanie uspokajające, poprawiające pamięć i koncentrację oraz podnoszące samoocenę.
        Dziękujemy pani Joannie Nowopolskiej za podzielenie się z nami wiedzą, cenne wskazówki i cierpliwość podczas demonstrowania, gdy sobie nie radziliśmy lub nie osiągnęliśmy zamierzonego efektu. Z całego serca dziękujemy również za prezenty- szydełka i kolorowe włóczki, które z pewnością zmotywowały uczniów do dalszej pracy.
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym Facebooku