• III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

• 02.06.2023 11:20
      • 26 maja, na terenie wyłuszczarni nasion w Dębnie, spotkały się drużyny uczniów szkół gminnych na corocznym konkursie przyrodniczym. Spotkanie rozpoczęła wycieczka na teren „Porzecza”, gdzie Pan leśniczy Lech Jędras przybliżył nam urokliwe miejsca Parku Krajobrazowego. Mogliśmy podziwiać okazy flory i fauny oraz wyjątkowe krajobrazy. Po powrocie na teren wyłuszczarni drużyny rozpoczęły zmagania konkursowe. Rozwiązywali test tematyczny i rozpoznawali gatunki drzew w terenie pod opieką Pana leśniczego Macieja Kmity. Drużynadziewcząt z klasy 6a, Lena Gałan, Julia Kaliściak, Małgorzata Knap zajęły I miejsce.
        Gratulacje
        ! Brawa za zaangażowanie dla wszystkich drużyn! Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, zwłaszcza gdy sprzyjała nam słoneczna pogoda. Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród uczestnikom konkursu, które ufundował Urząd Gminy i Nadleśnictwo w Dębnie.
        Dziękujemy!
        Iwona Olobry
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.