• ROZSTRZYGNIĘCIE TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

• 07.03.2022 17:58
      • Od kilku lat  organizuję w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie Turniej Wiedzy o Języku Polskim. Przygotowuję go w formie cyklu zadań wykonywanych przez chętnych uczniów. Liczba zadań jest różnorodna, stopień trudności także. Turniej zakłada nie tyle sprawdzenie wiedzy i umiejętności, co jej stopniowe nabywanie. Z tego powodu trwa kilka  tygodni, w zależności od liczby zaplanowanych przeze mnie zadań. Każdy chętny uczeń otrzymuje ode mnie pierwsze zadanie turniejowe, ale dopiero po jego wykonaniu może otrzymać kolejne. Punkty za cały cykl sumuję, aby wyłonić zwycięzcę. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie mogą korzystać z dostępnych źródeł informacji, poszukiwać wiadomości na dany temat. Ważne, aby uczniowie się uczyli. W ścisłym finale Turnieju wzięło udział 13 uczniów. Oto laureatki tegorocznego konkursu:

Anna Piątkowska

Julia Kaliściak

Natalia Rakowska

Wszystkie wymienione wyżej uczennice uzyskały maksymalny wynik.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Warto organizować takie formy aktywności, które motywują do nauki, a nie tylko sprawdzają wiedzę i umiejętności.

Galeria zdjęć.