• ZNAMY LEKTURY W SP 2!!!

• 28.04.2022 21:22
      • 25 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów klas VIII, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie “Znamy lektury”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe     z Gminy Dębno. Na zaproszenie odpowiedziały  4 szkoły razem z naszą.  Nad właściwym przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja w składzie: pani Bożena Ferkaluk- nauczycielka języka polskiego i pracownik poradni, pani  Małgorzata Jokiel – nauczycielka w SP 2, pani Renata Kunisz- nauczyciel- bibliotekarz w SP 2. Uczestnicy stawili czoła niełatwym konkurencjom, w których musieli wykazać się znajomością lektur przewidzianych podstawą programową. Rozwiązywali test oraz odpowiadali na wylosowane pytania. Poziom był bardzo wyrównany, a różnice między zespołami minimalne. W efekcie zmagań najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cychrach, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, na trzecim miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a na kolejnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 2 oraz Urząd Miasta. Ponieważ atmosfera była udana, liczymy na wspólną zabawę w przyszłym roku.

Powodzenia na egzaminach.

Elżbieta Bąk i Katarzyna Matuszewska