• DZIEŁO SZTUKI OŻYWA PRZED NASZYMI OCZAMI

• 24.04.2024 17:58
        • Sztuka ma niezwykłą moc przekształcania, inspiracji i łączenia ludzi. Jednym z unikalnych sposobów, w jaki możemy celebrować i doświadczać sztuki, jest tworzenie tzw. “żywych obrazów”. W ten sposób uczniowie mają szansę na głębsze zrozumienie i docenienie znanych dzieł sztuki, a także na odkrycie nowych artystów i stylów. Może to również zainspirować uczestników do dalszego eksplorowania świata sztuki. Tworzenie żywych obrazów wymaga od uczestników nie tylko reprodukcji wyglądu oryginalnego dzieła, ale także interpretacji jego znaczenia i emocji. To stwarza możliwość wyrażania siebie i swojej kreatywności, a także rozwijania umiejętności takich jak myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów.
          Uczniowie mają okazję dowiedzieć się więcej o historii sztuki, technikach malarskich i kontekście kulturowym różnych dzieł sztuki.
          Oglądający mają okazję do zobaczenia, jak znane dzieła sztuki ożywają przed ich oczami.
          Promuje to sztukę i kulturę, stymuluje kreatywność i wyobraźnię.
          Zapraszam do obejrzenia dzieła Pere Borrell del Caso „Ucieczka przed krytyką” oraz ,,żywego obrazu” z udziałem Aleksandra.
        • SUKCES NASZEJ UCZENNICY HANNY PALUCH

• 24.04.2024 17:59
        • Dnia 15 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sztuki, zebrało się jury konkursu “Żywy obraz” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Młodych Talentów w Smolnicy. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Hanna Paluch, która ujęła jury interpretacją obrazu P. Picasso „Popiersie kobiety w kapeluszu”. Gratulujemy Hani wspaniałego wyniku. Prace uczestników konkursu będzie można obejrzeć na wystawie w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie od 24.04.2024 do 29.04.2024.
        • MATEMATYKA TO FASCYNUJĄCA DZIEDZINA NAUKI

• 22.04.2024 18:48
        • Tak na pewno twierdzą uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym uczestniczyli w
          Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym FENEK dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania matematyką oraz promowanie umiejętności logicznego myślenia wśród najmłodszych uczniów. Piszacy mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, które wymagały nie tylko podstawowej wiedzy, ale również umiejętności wnioskiwania i kreatywnego myślenia.
          A. Frątczak, J. Bałko, A. Wierzbicka
        • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FAUNA I FLORA W WIOSENNYM WYDANIU

• 22.04.2024 17:46
        • Do tegorocznego konkursu fotograficznego przystąpiło 42 uczestników z klas 1-3. Zadaniem małych fotografów miało być uchwycenie zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku, a budzących się wiosną i czynionych tę porę wyjątkowa i niepowtarzalną. W tym roku formuła konkursu została zmieniona, to dzieci wybierały najciekawsze zdjęcia. Oto nasi zwycięzcy. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy Renata Rawlik i Małgorzata Jokiel