• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ŁADNEGO PISANIA

• 13.03.2024 18:33
        • Tradycyjnie w  naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny. Jego celem jest utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII. Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i bardzo starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. W tegorocznej edycji uczestnicy przepisywali jeden z ,,Trenów” Jana Kochanowskiego.
          Jurorzy przyznali dwa równorzędne wyróżnienia dla Ewy Bobik i Małgorzaty Knapik. Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.
        • PROGRAM STYPENDIALNY HORYZONTY

• 12.03.2024 14:08
        • Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.

O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę. Szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego Horyzonty można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty