• Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020 - DZIAŁALIŚMY RAZEM

• 09.03.2020 18:16
        • W roku 2020 zorganizowałam w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie Tydzień Bezpiecznego Internetu.

Wspólne hasło dla wszystkich tegorocznych działań brzmiało: "Działajmy razem!”.

Podczas tegorocznych obchodów zachęcałam wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracałam szczególną uwagę na istotę współpracy przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci.

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

• Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020 w SP 2 w Dębnie

• 24.02.2020 17:28
        • Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020 w Szkole Podstawowej nr 2

im. A. Fiedlera w Dębnie  pod hasłem “Działajmy razem!”  został zorganizowany w dniach 3-7.02.2020.

Akcja szkolna służyła:

*poszerzeniu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy i jej konsekwencji,

*przekazaniu wiedzy o zagrożeniach internetowych,

uwrażliwieniu na problem obrażania w internecie,

*poszerzeniu wiedzy na temat zagrożeń płynących z nadużywania internetu, komputera, telefonu,

*omówieniu zasad świadomego i rozważnego prezentowania się on-line.

• Co wiem na temat bezpieczeństwa w internecie?

• 24.02.2020 17:20
        • Ponieważ obecnie wszyscy spędzamy dużo czasu w sieci, ważne jest, by wiedzieć,  jak dbać o bezpieczeństwo w internecie.

Aby stać się dobrymi cyfrowymi obywatelami, musimy ćwiczyć krytyczne myślenie, nauczyć się chronić osobiste informacje i nabrać właściwych nawyków związanych z prywatnością. Uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie sprawdzili swoją wiedzę, uczestnicząc w quizie “Co wiem na temat bezpieczeństwa w internecie?”. Imponująca liczba uczniów spędziła długą przerwę  razem, odpowiadając na 30 pytań poświęconych  zagrożeniom w  internecie.