• Pokaż, że tęsknisz za światem i wspierasz inne dzieci! Akcja UNICEF

• 14.05.2020 22:32
      • Należymy do  Klubu Szkół UNICEF i od kilku lat bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci zwaną UNICEF. Bezinteresownie pomagamy dzieciom chorym, samotnym i cierpiącym. Obecnie ze względu na panującą pandemię koronowirusa wszystkie dzieci na świecie bardzo tęsknią za zdrowym i bezpiecznym światem.

Szkoła skorzystała z pomysłu UNICEF i zainicjowała akcję dla całych rodzin #zostańwdomu, podczas której uczniowie mieli zrobić coś ważnego i wartościowego dla siebie, i świata. Akcja nazywała się: Pokaż, że tęsknisz za światem i wspierasz inne dzieci.

Nasi uczniowie mieli za zadanie narysować na kartce swoją ulubioną zabawkę – mógł to być miś, pluszowa maskotka czy lalka. A może zabawka, którą pamiętali z okresu wczesnego dzieciństwa. Do akcji przystąpili uczniowie z klas  1-5.

Następnie należało przykleić rysunek do szyby w oknie, tak aby każdy przechodzień mógł go zobaczyć. Dzięki temu będzie wiedział, że w tym domu mieszka dziecko, które jest odpowiedzialne i czeka z utęsknieniem na czas, kiedy będzie można swobodnie się bawić na zewnątrz. W ten sposób nasi uczniowie dołączyli do milionów dzieci na świecie!

To było bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów i ich rodzin, a wspaniałe efekty pracy widać na zdjęciach.

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzinom, które zaangażowały się w tę niezwykłą akcję.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator szkolny Klubu Szkół UNICEF

Monika Kubica