• Uzasadniamy, argumentujemy, współtworzymy - patriotyzm w lekturach obowiązkowych

• 20.05.2020 21:47
      • Zaproponowałam uczniom- w ramach powtórek z obowiązkowych  lektur szkolnych- współpracę przy pomocy technologii komputerowej. Każdy uczeń ,w odpowiednim dla siebie czasie, mógł pracować i rozbudowywać wspólną notatkę.

Zadałam uczniom pytanie: W jaki sposób w lekturach obowiązkowych został ukazany patriotyzm?

Uczniowie wpisywali tytuł obowiązkowej lektury szkolnej, jeśli nie było  jej jeszcze na liście.

Następnie wpisywali przykłady, argumenty, refleksje. Swój stosunek do wypowiedzi innych osób oznaczali w następujący sposób:

"+" oznaczamy "za", natomiast "-" przeciw.

Mieli też możliwość polubienia wpisu innej osoby, pokazania, że myślą podobnie.

Taka notatka pomoże napisać wypracowanie klasowe, w której uczniowie wykażą się znajomością utworów.

Polecam taką formę współpracy na zajęcia zdalne.