• Kto przynosi świąteczne prezenty? Zaproszenie do  Akcji MEN Razem na Święta!
      • Kto przynosi świąteczne prezenty? Zaproszenie do Akcji MEN Razem na Święta!

• 21.12.2020 10:36
      • Kochani Uczniowie,

każdego roku nasza szkoła aktywnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Wspólnie wyjeżdżamy do schroniska dla bezdomnych zwierząt, pomagamy dzieciom w Afryce, bierzemy udział w akcjach UNICEF, zbieramy przybory szkolne dla dzieci mieszkających poza granicami Polski. W tym roku szkolnym pandemia znowu zmieniła nasze plany, ale nie ma nic straconego!

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia mam dla Was propozycję. Wiem, że bardzo lubicie wykonywać prace wytwórcze, bo możecie pokazać swoje możliwości i ukryte talenty, jesteście kreatywni i pomysłowi.

Chciałabym bardzo, abyście wykonali pewną postać.

Otóż, wiecie zapewne, że w zależności w jakim regionie Polski mieszkamy lub jakie mamy rodzinne tradycje, prezenty przynosi:

- Mikołaj

- Dzieciątko symbolizujące narodzonego Jezusa

- Aniołek lub

- Gwiazdor.

Dodam, że w innych krajach też jest różnorodnie, bo w Rosji prezenty przynosi Dziadek Mróz, w Hiszpanii - Trzej Królowie, we Francji - Pere Noel, w Norwegii - Julemand, a we Włoszech Babbo Natale. W Austrii natomiast - Christkind czyli Dzieciątko Jezus, w Belgii i Holandii (Niderlandy) Sinterklaas z pomocnikiem Czarnym Piotrusiem, w Finlandii oczywiście św. Mikołaj, a w Szwecji Jultomten, który wygląda zupełnie jak nasz polski Mikołaj.

Wykonajcie zatem w formie 3D jedną z tych postaci. Możecie użyć dowolnych materiałów, poszukajcie i zainspirujcie się w internecie.

Ze zdjęć Waszych prac wykonamy przepiękną świąteczną wirtualną wystawę, pt. Kto przynosi świąteczne prezenty? Wystawę pokażemy na szkolnej stronie internetowej i szkolnym facebooku przed samymi świętami.

Niech to będzie Akcja Rodzinna, do której udziału zachęca także Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. Razem na Święta. Celem akcji jest przygotowanie prezentów i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy. Jest to piękna akcja, w której biorą udział uczniowie mieszkający nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Liczę na Wasze super pomysły! Do pomocy możecie zaangażować oczywiście swoich Najbliższych :)

P.S. Od zeszłego tygodnia otrzymuję już pierwsze prace, na których widać, jak wspólnie pracujecie :)

Dziękuję i czekam z niecierpliwością na kolejne!

UWAGA! Uczniowie, z którymi mam lekcję techniki przesyłają prace na Classroom, a uczniowie, których nie uczę proszę o wysłanie pracy na adres mailowy: monikakubica@sp2debno.pl  z dopiskiem Razem na Święta. Akcje MEN.

Owocnej pracy :)  Powodzenia!

Monika Kubica