• SŁOWA MAJĄ MOC

• 23.12.2021 10:53
        • Życzenia służą sprawianiu radości i podtrzymaniu relacji. Z tego powodu warto zastanowić się nad treścią życzeń dla  naszych najbliższych.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia podczas lekcji zdalnych składaliśmy sobie i innym życzenia. Teraz posyłamy je dalej.

• „SP2 POD JASKÓŁCZYM GNIAZDEM”

• 25.05.2021 14:36
        • - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków, który został ustanowiony na pamiątkę pierwszej międzynarodowej konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa. Według ludowych podań, jaskółki, podobnie do bocianów, mają zdolność rozpoznawania złych ludzi – stronią od nich, natomiast lgną do ludzi dobrych. Wierzono więc, że warto być dobrym człowiekiem.  Wynikała z tego też inna praktyczna korzyść – ptaszki wyjadają komary, które dokuczliwie kąsają. Dlatego uczniowie „dwójki” ( jako ci dobrzy ludzie) włączyli się we wspólną akcję propagującą ochronę jaskółek . Najpierw wszyscy  poznali życie i  zwyczaje tych ptaków. Obejrzeli prezentację i przygotowali  gazetki klasowe przedstawiające jaskółki. Niektórym tropicielom ptaków udało się sfotografować ptaki w sytuacjach  codziennych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• WARSZTATY TWORZENIA KOMIKSU HISTORYCZNEGO

• 13.05.2021 19:01
        • Dnia 12 maja 2021 r. klasa 5a wzięła udział w lekcji muzealnej “Od Ziuka do Józefa- komiksowa opowieść o Józefie Piłsudskim”.

Warsztaty prowadziła pani Agata Matraś- pracownik Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Uczniowie poznali historię małego Ziuka, który wyrósł na jednego z najważniejszych polskich bohaterów.

Poszukiwali  odpowiedzi na pytania:

Co to jest komiks historyczny?

Jakich błędów należy unikać przy tworzeniu komiksów?

W jaki sposób zaprojektować planszę komiksową, tak aby była ona czytelna dla odbiorcy?

Przyglądali się pracy twórcy komiksu historycznego. Uczyli się, gdzie szukać informacji źródłowych. Ponadto wzięli udział w quizie historycznym. Analizowali etapy powstawania komiksu oraz język komiksu.

Lekcja aktywizowała uczniów, a prowadząca w ciekawy sposób przedstawiła informacje o komiksie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• TYDZIEŃ ULGI

• 13.05.2021 16:28
        • Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla wszystkich uczniów i uczennic. Dbając o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży postanowiliśmy przystąpić do ogólnopolskiej akcji TYDZIEŃ ULGI ogłoszonej przez Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
          Mamy nadzieję, że dzięki temu powrót do szkoły będzie bezpieczny, przyjazny i radosny 😊