• Układamy przepis na szkolny sukces - zainspirowani kuchnią pana Kleksa

• 08.12.2020 13:29
      • Kreatywność to zdolność nieszablonowego myślenia, umiejętność wychodzenia z ram, łamania schematów. Kreatywna osoba potrafi spojrzeć „inaczej” na dane zagadnienie, zejść z wydeptanej ścieżki myślenia, by wyznaczyć nowy szlak. O zdolność tę trzeba dbać, rozwijać ją i cieszyć się jej przejawami. Lekcje języka polskiego stwarzają wiele okazji, by rozwijać kreatywność uczniowską. Należy pamiętać, że zadania muszą być otwarte, dopuszczać wiele prawidłowych rozwiązań i zmuszać do korzystania z wyobraźni.

Poznajcie prace kreatywnych uczniów, którzy układali przepis na szkolny sukces.

Mózgopotrawa
        Składniki: 1 kg liter, 1 kg cyfr, 2 litry wrzątku, 2 łyżeczki radości, 1 szklanka kleju, szczypta pozytywnego nastawienia, szczypta skoczności.

Do garnka z wrzątkiem wsypujemy litery i cyfry. Chwilę gotujemy i wyłączamy. Dodajemy radość i klej, a następnie mieszamy dokładnie. Na koniec dodajemy pozytywne nastawienie i skoczność. Zjedzenie łyżeczki potrawy przed sprawdzianem gwarantuje sukces.

Smacznego!

Sukces wyborny
        Składniki: 500 g pomocy od bliskich,  2 łyżeczki motywacji,  2 szklanki pewności siebie, 250 g życzliwości, 5 kropli obowiązkowości, szczypta uśmiechu.

Sposób przygotowania:
        500 g pomocy od bliskich wymieszać w misce razem z 2 łyżeczkami motywacji. W piekarniku roztopić 250 g życzliwości. Roztopioną życzliwość dodać do wymieszanych w misce motywacji oraz pomocy od bliskich. Do masy dodać pewności siebie oraz 5 kropli obowiązkowości. Całość dokładnie wymieszać i włożyć do piekarnika na 25 minut. Gotowe danie możemy posypać szczyptą uśmiechu.

Smacznego !

Ciasto piątkowego ucznia

Składniki: 2 szklanki przyjaciół, 5 łyżeczek koncentracji, 1 kilogram inspiracji, 1 dawka miłych nauczycieli, jedna łyżka konsekwencji, cennych rad i 6 gram złości, 1000 gram życzliwości i uśmiechu, 3 łyżki pośpiechu, 350 mililitrów pracy domowej, 10 łyżeczek nauki kolorowej, 7 szklanek wsparcia rodziców i dziadków, 1500 gram dobrych ocen 5, 6 czasem 4, 3 krople nieśmiałości, 2 łyżki punktualności, a w szczególności poczucia humoru, 3 gramy smutku, a w tego skutku zostaniesz piątkowym uczniem!

Sposób przygotowania:
        Na początek rozgrzewamy piekarnik na 2500 C. Do miski wsypujemy wszystkie składniki sypkie czyli: 2 szklanki przyjaciół, 1 kg inspiracji, 1 dawkę miłych nauczycieli, 1 łyżkę konsekwencji, 5 gram złości, 1000 gram życzliwości i uśmiechu, 3 łyżki pośpiechu, 10 łyżeczek nauki i trochę poczucia humoru, 3 gramy smutku. Mieszamy i dodajemy 2 szklanki zaczarowanej wody i odstawiamy na chwilkę, przygotowujemy drugą miskę. Do drugiej miski wlewamy pozostałe składniki, czyli ciecze: 5 łyżeczek koncentracji, 1 łyżkę cennych rad, 350 mililitrów pracy domowej, 7 szklanek wsparcia rodziców i dziadków 1500 gram dobrych ocen 5, 6 czasem 4, 3 krople nieśmiałości i 2 łyżeczki punktualności. Szykujemy trzecią miskę i mieszamy wszystkie składniki. Powstałą masę przelewamy na blachę do pieczenia i wstawiamy do rozgrzanego wcześniej piekarnika. Po 35 minutach możemy wyjąć ciasto.

Smacznego!