• KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI DLA PROJEKTU “LEKTURY SZKOLNE NA POWAŻNIE I Z PRZYMRUŻENIEM OKA”

• 19.05.2021 12:06
        • W ramach projektu eTwinning, do którego zaprosiłam wiele polskich szkół podstawowych, uczniowie zbadali gusta czytelnicze. Spopularyzowali spędzanie wolnego czasu na czytaniu książek. Podzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi. Wyrażali własne opinie o książkach i podejmowali dyskusję na ich temat. Zredagowali  recenzje książek oraz zorganizowali  spotkania promujące czytelnictwo. Zastanawiali się, dlaczego czytanie książek nie jest modne. Podzielili się pomysłami na ciekawe spotkanie z lekturami szkolnymi. Ich aktywne działania zostały docenione, a projekt “Lektury szkolne na poważnie i z przymrużeniem oka” otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Gratuluję klasie 4a i 5a sukcesu.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• DZIELIMY SIĘ SWOIMI PRZEMYŚLENIAMI ZWIĄZANYMI Z LEKTURAMI SZKOLNYMI I UTRWALAMY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI UTWORÓW

• 27.04.2021 19:16
        • W czasie realizacji projektu "Lektury szkolne na poważnie i z przymrużeniem oka" dzielimy się swoimi przemyśleniami związanymi z lekturami szkolnymi i utrwalamy znajomość treści utworu.

Uzasadniamy swoje zdanie i szanujemy wypowiedzi innych uczestników projektu.

Wyrażanie własnego zdania, czyli jasne, precyzyjne formułowanie opinii, argumentów oraz przekonywujące ich prezentowanie to umiejętności bardzo potrzebne w codziennym życiu.

Dlatego uczniowie uczą się prezentować własne zdanie, ćwiczą umiejętność formułowania własnych opinii,uczą się obrony swego stanowiska w obliczu presji innych.

Przygotowaliśmy infografiki, które mogą być zakładkami do czytanych przez nas książek. Wystarczy je wydrukować i zalaminować. Polecamy.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• Walentynki literackie

• 29.03.2021 07:42
        • Walentynki na stałe wpisały się w tradycję mojej szkoły. Uczniowie przygotowują życzenia dla osób, które darzą sympatią. Przekornie zaproponowałam uczniom przygotowanie walentynek dla ulubionych postaci literackich. Przy tej okazji ćwiczyliśmy redagowanie życzeń, utrwalaliśmy znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

Kreatywna praca na lekcjach zdalnych pozytywnie wpływa na zachowanie i postawę uczniów teraz i w przyszłości. Wierzę w to, że kreatywności uczymy się w nowych sytuacjach.

Dzięki temu uczniowie szybciej rozwiązują problemy, lepiej radzą sobie z przeszkodami w życiu, problemami w szkole. Łączą się z innymi i nawiązują kontakty ze społecznością szkolną, z innymi ludźmi o podobnym nastawieniu do życia.

Kreatywność pozwala odkrywać talenty, poszukiwać drogi życiowej i budzi wiarę we własne siły. Dlatego warto uczyć poszukiwania nowych rozwiązań i radzenia sobie w nowych sytuacjach.

Kartki walentynkowe, które poniżej prezentuję, zostały przygotowane przez uczniów z klasy czwartej.

Zapraszamy do obejrzenia
          galerii zdjęć.