• PROJEKT ETWINNING “CHWYĆ “BYKI” ZA ROGI OTRZYMAŁ KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI

• 19.05.2021 08:37
        • Projekt eTwinning “Chwyć “byki” za rogi”  koncentrował  się na kształceniu i szkoleniu uczniów w celu rozwijania kompetencji kluczowych na poziomie dającym im odpowiednie przygotowanie do dorosłego życia oraz stanowiącym podstawę dla dalszej nauki i życia zawodowego.  W wyniku jego  realizacji uczeń posiada wysoką świadomość językową oraz ma poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługuje. Interesuje się kulturą języka, ortografią i interpunkcją. Zna zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne. Pisze poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Dokonuje korekty ortograficznej i interpunkcyjnej własnych i cudzych tekstów. Samodzielnie uzasadnia pisownię wyrazów. Sprawnie i celowo posługuje się słownikiem ortograficznym. Korzysta z komputera i Internetu przy rozwiązywaniu problemów związanych z poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną. Potrafi samodzielnie organizować efektywną pracę w grupie.

Wysoka jakość projektu i kreatywne zadania zaowocowały przyznaniem mu Krajowej Odznaki Jakości.

Brawa dla uczniów  z klasy 4a i 5a, którzy rozwijali  własną kreatywność oraz umiejętność korzystania z technologii informacyjnej.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• TYLE TRUDNYCH WYRAZÓW WOKÓŁ NAS - tworzymy karty do albumów ortograficznych

• 13.05.2021 19:16
        • Uczniowie z klasy 4a i 5a na zdalnej lekcji języka polskiego pracowali w grupach, gromadząc i wizualizując słownictwo z  trudnością ortograficzną. Poszukiwali  trudnych wyrazów (ó, u, rz, ż, ch, h) w swoim otoczeniu:
          a) w kuchni
          b) w pokoju

c) w łazience

d) w przedpokoju

e) na balkonie/ na tarasie

f) w piwnicy itp.

Strony do albumu przygotowywali na tablicy  jamboard.

Zapraszam do obejrzenia wybranych stron wspólnego albumu fotograficznego.

• NASZE LAPBOOKI TEMATYCZNE

• 20.04.2021 21:40
        • W ramach innowacji pedagogicznej "Chwyć byki za rogi" uczniowie klasy 4a i 5a wykonali  lapbooki ortograficzne. Jakie  zalety ma taka forma pracy? Z pewnością rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację, pomysłowość).

Uczy też organizacji pracy, cierpliwości i systematyczności. Pomaga uporządkować wiedzę oraz zachęca do rozszerzenia wiedzy. Kolorowe lapbooki przyciągają uwagę i sprzyjają zapamiętaniu treści. W naszych  lapbookach ortograficznych gromadziliśmy słowa wokół wybranego tematu, np. sport, taniec, zwierzęta, rośliny. Każde słowo  zawierało trudność ortograficzną. Prace uczniów są kolorowe i dowodzą tego, że nauka zdalna nie musi być realizowana przed monitorem komputera.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich.

• FILMOWE LAPBOOKI ORTOGRAFICZNE

• 20.04.2021 21:34
        • Podczas lekcji zdalnych realizujemy projekt ortograficzny "CHWYĆ "BYKI" ZA ROGI". Jedno z zadań polegało na stworzeniu lapbooka tematycznego.

Poniżej prezentuję pracę ucznia- NAZWY ZAWODÓW

Poniżej prezentuję pracę uczennicy - OWOCE I WARZYWA

Kolorowe  prace uczniów stanowią wspaniały wzorzec lapbboka.

Zapraszam do obejrzenia,