• Rozejrzyj się wokół siebie i … zobacz mnie

• 02.03.2021 18:18
      • Włączamy się w Kampanię Społeczną i realizujemy projekt międzynarodowy. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Niemiec, Chorwacji i Francji.

Projekt został zatytułowany "ZOBACZ MNIE".

Uczniowie w różnym wieku prześlą życzenia dla osób niewidomych i słabowidzących z okazji ich święta, które obchodzimy 15 października w Dniu Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Przygotowanie życzeń poprzedzone będzie zajęciami na temat funkcjonowania osób z dysfunkcjami wzroku na podstawie materiałów zamieszczonych przez nauczycieli i wychowanków Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabo Widzącej im. L. Braille’a w Bydgoszczy (np. list niewidomego chłopca, pismo punktowe, historia białej laski, linki do filmów i prezentacji) lub według autorskiego pomysłu.

Uczniowie przęślą życzenia w formie filmików, kartek, listu, kolażu lub w innej dowolnej postaci. Wychowankowie z dysfunkcjami wzroku na czacie lub spotkaniu on- line odpowiedzą na pytania dotyczące ich sposobu uczenia się, zainteresowań, pasji, życia codziennego.