• „Królowa Śniegu” na spotkaniach czytelniczych

• 04.03.2021 18:03
      • W dniach 9 i 10 lutego 2021r.   uczniowie z klas drugich uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych, na których nauczyciel bibliotekarz R. Kunisz zaprezentowała fragmenty baśni H. Ch. Andersena pt. ”Królowa Śniegu”.

Dzieci miały za zadanie opisać Królową Śniegu na zajęciach z edukacji polonistycznej. Pogadanka i odczytanie wybranych fragmentów z baśni,  miały im ułatwić wykonanie zadania. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat cech charakteru złej Królowej i podawali wiele przykładów przytoczonych w baśni. Potrafili wymienić także szczegóły, które dotyczyły  jej wyglądu.

„Królowa Śniegu” to piękna i pouczająca historia o przyjaźni Gerdy i Kaja. Żadne przeciwności losu, ani nawet zła magia nie zniszczyły tego pięknego uczucia.

Warto czytać utwory H. CH. Andersena ze względu na ich mądre przesłanie. Zapraszamy do biblioteki!

Opracowanie: Renata Kunisz