• Podsumowanie Tygodnia Bezpiecznego Internetu w SP2

• 16.03.2021 09:04
      • Tradycyjnie, jak co roku, w lutym zintensyfikowaliśmy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Podczas tegorocznych obchodów zachęciłam całą społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Zwracałam szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Pamiętajmy, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Poniższe zaświadczenia potwierdzają nasze uczestnictwo w Dniu Bezpiecznego Internetu.