• PIĘKNY DUET z SP2

• 04.03.2024 18:24
        • Drugiego marca odbył się IX Dębnowski Festiwal Muzyczny „ Qltura Dźwięku 2024” organizowany przez Dębnowski Ośrodek Kultury. Konkurencja w poszczególnych grupach wiekowych była ogromna. Uczennice naszej szkoły, Marta Zubala z klasy 5c, Maja Cząstka z klasy 6b  wystąpiły indywidualnie, jak również, stworzyły piękny duet. Wykonując utwór Marka Grechuty „ Dni, których jeszcze nie znamy”, otrzymały wyjątkową nagrodę, zaproszenie do występu na „Dni Dębna 2024”
          Młodym wokalistkom serdecznie gratulujemy ! Piękny  sukces!
          Elżbieta Bąk, Iwona Olobry
        • FESTYN CHARYTATYWNY „ DLA KUBY”

• 04.03.2024 19:03
        • 24 lutego 2024 r.  na terenie hali OSiR w Dębnie odbył się Wielki Festyn Charytatywny dla Kuby Stankiewicza.  Była to impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie przy współpracy z Burmistrzem, jednostkami samorządowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich, zakładami pracy z terenu Gminy Dębno oraz rodzicami uczniów. W zorganizowanie festynu włączyło się tak wiele osób, że trudno wymienić byłoby ich  imiennie. Wszyscy współorganizujący robili to społecznie dla dobra dziecka. Kuba jest uczniem klasy drugiej SP2. Zmaga się on z chorobą nowotworową. Podjął leczenie za granicą na co potrzebne są duże pieniądze. W akcję pomocy chłopcu włączyło się całe Dębno i okolice. Właśnie festyn był jedną z takich akcji pomocowych.
          Uczestnicy  festynu mogli  skosztować pysznych ciast, pierogów, bigosu, różnego rodzaju zup, swojskich mięs i wędlin  bądź zasmakować przysmaków z grilla. Wielką atrakcją dla dzieci była fryta ziemniaczana, wata cukrowa i popcorn. Przygotowano również szereg atrakcji: warsztaty wykonywania kart 3D,  dmuchane zamki, przejażdżki konne, loterię fantową, punkt sprzedaży książek, mini sklepik z różnościami, sklep z kołdrami, poduszkami oraz z własnoręcznie wykonanymi przez uczniów piniatami urodzinowymi.  Można było zrobić tatuaże i warkoczyki wykonywane przez uczniów i nauczycielki. Była wystawa aut Mustang, aut wojskowych oraz sprzętu wojskowego. Można było wszystko dotknąć, obejrzeć, popróbować. Celne oko ćwiczono na strzelnicy LOK. Podczas trwania całego festynu odbywały się występy artystyczne  dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z  Dębna.  Wystąpiły grupy KEEP oraz orkiestra Big Band działające przy DOK-u, schola dziecięca z parafii MB Fatimskiej. Przyjechała grupa dzieci „Mali Cychrowiacy”. Emocjonującym przerywnikiem między występami były licytacje, które w znaczny sposób podniosły emocje wśród obecnych. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.  Patronat nad festynem objęła Fundacja WY OD SERCA.
          Zebrany dochód w wysokości 85 224,96 zł został w całości przeznaczony na leczenie Jakuba Stankiewicza.
          Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia inicjatywy.
          Dziękujemy, że byliście  z nami! Razem można wiele. Dębno potrafi.
          Organizatorzy SP2