• CZYTANIE I KODOWANIE

• Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze: „Czytanie i kodowanie” . Wysłuchali fragmentów książki Astrid Lindgredn „Pippi Pończoszanka” . Z wielkim zaciekawieniem i śmiechem reagowali na wesołe przygody Pippi.

Po wysłuchaniu treści książki zgodnie z przygotowanymi kodami i układali na macie kolorowe kafelki. Efektem końcowym zadania była postać głównej bohaterki Pippi.
            Dziękuję wychowawczyni i uczniom za czynny udział w zajęciach.
            Joanna Turów

• WIZYTA W DZIENNYM DOMU SENIOR+

• W ramach poznawania zawodów rodziców uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią odwiedzili Dzienny Dom Senior+ w Dębnie. Podczas wizyty uczestniczyliśmy w Międzypokoleniowych Warsztatach Wielkanocnych. Wspólnie wykonaliśmy dekoracyjne zajączki oraz kartki wielkanocne.

Poczęstunek podczas warsztatów dodatkowo umilił czas spędzony razem. Mieliśmy okazję poznać wspaniałych ludzi tam pracujących i ich podopiecznych. To był wspaniały dzień. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Wierzbicka Anna

• DNI OTWARTE W ZS CKR W KAMIENIU MAŁYM

• 21 marca 2024 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły brali udział w DNIACH OTWARTYCH Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Oprócz zwiedzania szkoły i zapoznania się z jej funkcjonowaniem, na uczniów czekało moc atrakcji, m.in. przejażdżka traktorem i kombajnem, występ zespołu muzycznego oraz słodki poczęstunek.

Panowała niezwykle miła atmosfera, będąca zasługą uczniów i pracowników tej szkoły. Naprawdę warto było przyjechać.

• CZYTANIE I KODOWANIE

• Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach przygotowanych w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych: „Czytanie i kodowanie” . Po wysłuchaniu fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek” uczniowie odpowiedzieli na pytania związane z treścią a także rozwiązali zagadkę: kto jest głównym bohaterem?

Odpowiedź była zakodowana na kartach. Po odszyfrowaniu kodu i ułożeniu klocków na macie każdy poznał Kubusia.
            Joanna Turów