• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• 25 marca 2024 roku, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 21 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I– III i IV– V i VI-VIII. Wszyscy byli świetnie przygotowani, więc wybranie najlepszych było bardzo trudne.
            Jury w składzie: pani Joanna Łazorczyk nauczycielka języka polskiego oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej w Cychrach, pani Katarzyna Kwiatkowska nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie i pan Nikodem Mazur laureat wielu konkursów recytatorskich, wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I – III laureatem został Dawid Jenda z klasy 3a, z klas IV – V - laureatką została Hanna Niparko z klasy 5b, natomiast z klas VI-VIII Amelia Kożuszek z kl. 8a i Antoni Wolski z klasy 6b.
            Wyróżnienia otrzymali:
            Borys Żłobicki z klasy 1b, Hubert Różański z klasy 2b, Aleksandra Bałko z klasy 4a, Klaudia Jaworska z klasy 5b oraz Ewa Bobik z klasy 6b
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i chęci pokazania swoich umiejętności oraz piękna mowy polskiej. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która już za rok.
            E. Bąk, K. Matuszewska

• ŚWIĄTECZNA MATEMATYKA W KLASIE 1B

• Dzisiaj uczniowie klasy 1b mieli edukację matematyczną w Laboratorium Przyszłości. Była to lekcja związana z kodowaniem. Wykonując zadania zgodnie z zapisanymi kodami ułożyli obrazek o tematyce świątecznej.

Ćwiczenie to rozwijało w dzieciach umiejętność logicznego myślenia, utrwalało wiedzę o symetrii, kierunkach i położeniu przedmiotów. W miły sposób spędziliśmy ostatnią przedświąteczną lekcję bawiąc się i ucząc.

A. Wierzbicka