• „Wokół symboli  narodowych”
          • „Wokół symboli narodowych”

• Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Wokół symboli narodowych”, organizowanym przez IPN w Szczecinie. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem symboli narodowych. W V edycji konkursu  wzięło udział 1720 uczniów ze 100 szkół z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas II i III. Doskonale poradzili sobie z pytaniami, wykazali się znajomością symboli i związanych z nimi wydarzeń historycznych, postaci „Ojców Niepodległości” oraz najważniejszych dat z historii Polski. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Dwie uczennice z klasy III a: Lena Gałan i Julia Kaliściak zdobyły najwyższą liczbę punktów. Gratulujemy!

Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów

• Bezpieczne ferie

• W piątek przed feriami odwiedziła nas Pani Martyna Lenartowicz – studentka Uniwersytetu Śląskiego, która przypomniała dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych ferii. Uczniowie bardzo chętnie słuchali Pani Martyny i uczestniczyli w warsztatach.

Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii i szczęśliwego powrotu do szkoły!!!

Uczniowie klas drugich z wychowawczyniami

• VII Integracyjny Turniej Sportowy w Smolnicy

• Grupa uczniów klas drugich ferie rozpoczęła na wesoło w duchu sportowej rywalizacji. Uczniowie wzięli bowiem udział w VII Integracyjnym Turnieju Sortowym klas I – III w Smolnicy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Magdalena Izak kl.2.a, Antek Malec kl.2.a , Michał Nowak kl.2.a , Sopivnyk Tetiana kl.2.a oraz Julia Lewandowska kl. 2 b, Kinga Wawruszczak kl. 2 b, Maciej Sawulak kl. 2 b i Leon Ura kl. 2 b. Dzieci do turnieju przygotowywały wychowawczynie klas pani Renata Rawlik i Małgorzata Jokiel. Swoich podopiecznych wspierała pani dyrektor Magdalena Umińska. Celem spotkania dzieci z 7 szkół było upowszechnienie sportu wśród dzieci. Zmagania sportowe służyły rozwijaniu ruchowej aktywności uczestników, propagowaniu zdrowego stylu życia. Turniej ten był inny niż wszystkie, rozgrywany był na zasadach wyścigów rzędów. Nie miał on formy rywalizacji między szkołami, ale integrował dzieci z zaprzyjaźnionych szkół. Taka forma pozwala na kształtowanie ducha walki, współzawodnictwa i przestrzegania zasad fair play.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: podskoki na piłce rehabilitacyjnej, przeskoki przez skakankę, slalom z piłeczką, bieg z jajkiem, tor przeszkód oraz bieg z kółkiem ringo na głowie, kozłowanie piłki slalomem, sadzenie ziemniaków, a także wyścig kretów i rzuty do obręczy. Jak przy każdych spotkaniach tego typu emocje były bardzo wysokie. Dzieci były dopingowane przez rodziców i rodzeństwo., za co im serdecznie dziękujemy. Ich obecność miała dla zawodników ogromne znaczenie. Tu nie było przegranych, liczyła się dobra zabawa. Dzieci mogły skorzystać z poczęstunku, a za zmagania sportowe otrzymały medale, pamiątkowe emblematy i drobny słodki upominek.

M. Jokiel, R. Rawlik

• Dzień pełen wrażeń

• „Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi”

Dnia 07.02.2020r. w szkole odbył się charytatywny kiermasz ciasta. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację mieszkańca Dębna, pana Piotra. Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali uczniowie i ich rodzice. Przez cały dzień uczennice z klasy 8a sprzedawały ciasta, ciasteczka i babeczki na przerwach międzylekcyjnych. Słodkości kupowali uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami. Wynik zbiórki to 1225 złotych, kwota została przekazana panu Piotrowi. Cieszę się, że udało nam się zorganizować kiermasz charytatywny, ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych.

Z całego serca dziękuję rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami, uczniom oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie w organizację akcji charytatywnej w naszej szkole.

Dorota Tołoczko