• Co wiem na temat bezpieczeństwa w internecie?

• Ponieważ obecnie wszyscy spędzamy dużo czasu w sieci, ważne jest, by wiedzieć,  jak dbać o bezpieczeństwo w internecie.

Aby stać się dobrymi cyfrowymi obywatelami, musimy ćwiczyć krytyczne myślenie, nauczyć się chronić osobiste informacje i nabrać właściwych nawyków związanych z prywatnością. Uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie sprawdzili swoją wiedzę, uczestnicząc w quizie “Co wiem na temat bezpieczeństwa w internecie?”. Imponująca liczba uczniów spędziła długą przerwę  razem, odpowiadając na 30 pytań poświęconych  zagrożeniom w  internecie.

Poziom wiedzy uczniów okazał się wysoki, ale bezbłędnie i bardzo szybko odpowiadali Ci, którzy uplasowali się na najwyższych pozycjach w rankingu:

I miejsce zajęła Hanna Wilczyńska z klasy VIIa, na II miejscu znalazł się Jakub Galas z klasy VIIIb, III miejsce należało do Ivana Moroza z klasy VIIIb, IV do Julii Domagały z VIIIa, natomiast V do Agaty Moskalik z klasy Va.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wspólnej nauki poprzez zabawę za rok.

• Poczta Walentynkowa

• W dniach od 30 stycznia do 05 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Pocztę Walentynkową. Dziewczyny z klasy 6a przygotowały specjalną skrzynkę pocztową. Zaadresowane kartki można było wrzucać do skrzynki cały tydzień. W środę skrzynka była już pełna. Finał akcji miał miejsce w czwartek i piątek , kiedy to kartki zostały doręczone do adresatów. Jeszcze przez cały dzień uczniowie wrzucali nowe Walentynki, dlatego roznoszenie poczty odbyło się w kilku turach. Niestety nie policzyliśmy kartek, ale było ich naprawdę bardzo dużo, dlatego sądzimy, że Poczta Walentynkowa przypadła uczniom do gustu i będzie stałym elementem Walentynek w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz za pomoc. Do zobaczenia za rok :-)

• Kartka urodzinowa dla Stasia

• Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizował w dniach 30.01 – 07.02.2020r.  akcję charytatywną , która miała za zadanie wykonanie kart urodzinowych dla chłopca z zespołem Downa. Wychowawcy klas wraz z dziećmi dostarczyli do nas mnóstwo kart, które wysłaliśmy do Stasia.

Chcielibyśmy podziękować dzieciom oraz wychowawcom klas, które brały udział w w/w akcji charytatywnej.