• Apel do Rodziców i Prawnych Opiekunów

• Drodzy Państwo

Młody organizm Waszego dziecka potrzebuje szczególnej opieki i troski. Zanim Wasze dziecko wyjdzie z domu do szkoły SPRAWDŹCIE:

- Czy jest zdrowe i nie przyprowadzajcie chorych (zakatarzonych, podziębionych itp).
            Chore dzieci stanowią zagrożenie dla swych rówieśników oraz dorosłych

- Czy zjadło pierwsze śniadanie w domu

- Czy ma w tornistrze drugie śniadanie, które będzie mogło zjeść w szkole podczas przerwy śniadaniowej

- Czy ma chusteczki higieniczne.

Przypominaj Swojemu dziecku o częstym myciu rąk!

• Projektanci edukacji - dlaczego warto wziąć udział w ogólnopolskim konkursie?

• Uważam, że warto się dzielić pomysłami, inspirować, podpowiadać. Nauczyciele powinni służyć radą, pomocą, być "skarbnicą pomysłów".

Z kolei dla uczniów to okazja do odkrywania swoich talentów, motywator do działania i współpracy, budzenie wiary w siebie i własne możliwości.

Dla szkoły to okazja do promowania podejmowanych aktywności.

Dla mnie to wyraz odwagi i determinacji w dążeniu do celu- uczynienie czytania zajęciem modnym, pożądanym i otwierającym okno na świat.

Projekt realizuję od początku roku szkolnego. Zgłosiłam go i zaprosiłam  do naszych działań innych- szkoły, biblioteki itp.

• Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020 - DZIAŁALIŚMY RAZEM

• W roku 2020 zorganizowałam w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie Tydzień Bezpiecznego Internetu. Wspólne hasło dla wszystkich tegorocznych działań brzmiało: "Działajmy razem!”.

Podczas tegorocznych obchodów zachęcałam wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracałam szczególną uwagę na istotę współpracy przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

• Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV

• 5 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się III Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Dębnie i miejscowościach gminnych, rozbudzanie zainteresowania swoją miejscowością, jej przeszłością i dniem dzisiejszym, a także kształcenie umiejętności współdziałania w zespole oraz promocja Gminy Dębno.

Ania Piątkowska i Ignacy Guzek z klasy IV a godnie reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, odpowiadali na pytania dotyczące miasta i gminy Dębno, rozwiązywali krzyżówkę, rebus, umieszczali wydarzenia na osi czasu oraz rozpoznawali budynki na fotografiach. Ponadto każda drużyna zaprezentowała rymowanki promujące swoje miejscowości.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła IV miejsce wykazując się dużą wiedzą o mieście i gminie Dębno. Jest to efekt wytężonej pracy uczniów oraz zaangażowania rodziców. Gratulujemy Ani i Ignacemu oraz życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach.

Dorota Podbereska