• Wśród bohaterów lektury “Akademia pana Kleksa”

• Podczas zdalnych lekcji poświęconych lekturze zaproponowałam uczniom uczestnictwo w akcji czytelniczej. W ten sposób uczniowie podejmowali różnorodne aktywności, przyjemnie spędzali czas, odkrywali swoje talenty zdolności, poszukiwali inspiracji. Wybierali fragment lektury i przygotowali jego czytanie. Ważnym elementem było zadbanie o modulację głosu. Uczniowie uczyli się projektowania strojów, właściwego doboru tkanin/ materiałów, korzystania z kolorów oraz dodatków. Niektórzy mieli okazję spróbowania techniki ręcznego szycia, a wszystko po to, aby samodzielnie wykonać swoje wymarzone projekty. Wybór fragmentu, jego przygotowanie sprzyjały nauce podejmowania umotywowanych decyzji, a czytanie na forum stało się okazją do pokonania tremy.

Atmosfera była wspaniała, a wszyscy czuli się bardzo ważni.

• Newsy z Akademii pana Kleksa

• Newsy z lektury to ciekawy sposób na zaprezentowanie treści lektury. Krótka treść i kolorowa fotografia na długo pozostają w pamięci uczniów. Wykonanie projektu zajmuje kilka minut, więc nasi uczniowie mogą je wykonać podczas lekcji zdalnych. Newsy mogą opowiadać o tym, co się zdarzyło w lekturze, a także nazywać emocje bohaterów lub czytelnika. Są lubiane przez uczniów, którzy nie lubią dużo pisać. Poniżej prezentuję newsy  z lektury "Akademia pana Kleksa".

• Październik -  Międzynarodowy  Miesiąc  Bibliotek Szkolnych
          • Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Z okazji  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego w październiku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach  plastycznych promującym  książki i czytelnictwo. W klasach 1-3  w konkursie pt.” Jestem ilustratorem ulubionej książki”  I miejsce na poziomie klas pierwszych  zajął Michał Głodny z klasy 1a.  W klasach drugich I miejsce  przyznano Julii Barchanowicz z klasy 2b. Uczniowie z klas 4-8 wykonali ilustracje do tematu „ Zachęcamy do czytania”. Zwycięzcą został Dawid Wolański z klasy 4b – I miejsce. Wyróżniono także pracę Olafa Grabowskiego z klasy 5a, który zajął II miejsce w konkursie. Prace plastyczne oceniała komisja w składzie:  pani D. Podbereska, pani D. Tołoczko i pani J. Łazorczyk.  Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają dyplomy i słodkie upominki po powrocie do szkoły. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami z plastyki i techniki. Zapraszamy oglądania prac na stronie internetowej szkoły. Oto  ponumerowane  prace i ich autorzy:

Klasa 2c: 1 Lenartowicz  O. , 2 Krupska H., 3 Stefanowicz Sz.,  4 Palczak O., 5 Dranczarek W., 6 Maciocha K., 7 Zubala M., 8 Lena Grzebalska

Klasa 2a: 9 Karasewicz M., 10 Poźniak W. , 14 Paluch H., 29 Całko K.

Klasa 2b:  11 Fryntkowski A.,  12 Niparko H., 13 Barchanowicz J., 15 Zając A.

Klasa 1a: 16 Kopaszewska L.,  17 Bałko A., 18 Głodny M.

Klasa 4: 20 Kunisz P.

Klasa 4b: 19 Strychaluk J., 28 Wolański D.

Klasa 5a: 27 Grabowski O., 21 Kawka N., 22 Guzek I.

Klasa 5b: 23 Miklas K., 24 Medved K., 25 Olszak Z., 26 Lenartowicz M.

Fot. i  opracowanie: R. Kunisz

• Nowy sprzęt dzięki środkom z EU

• W ramach projektu językowego pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” realizowanego w naszej szkole, zakupiono i zainstalowane sprzęt, który pozwoli stworzyć mini studia nagrań. Koszt przedsięwzięcia został pokryty ze środków unijnych. W związku z trwającą pandemią COVID-19 oraz ograniczeniami dotyczącymi jej następstw, a tym samym koniecznością zaproponowania i opracowania rozwiązań, które ułatwią realizację zadania gmina otrzymała zgodę na zakup dodatkowego wyposażenia do szkół.