• Walentynki w SP2

• „Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
            a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny”

Piątek 12 lutego i poniedziałek 15 lutego  upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni. Szkoła mieniła się kolorami czerwieni. A wszystko to z okazji Walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową dla klas I-III, aby można było przekazać walentynkowe wyznania ulubionym kolegom i koleżankom. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe, a następnie opiekunowie samorządu odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i zawsze wywołują uśmiech na twarzach.

• Zasady netykiety na kartach komiksów uczniowskich

• Tydzień Bezpiecznego Internetu zorganizowany w naszej szkole zaowocował licznymi aktywnościami. Każda z nich zachęcała do twórczych poszukiwań oraz refleksji nad bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem w Internecie.

Uczniowie z klasy 4a opracowali krótkie komiksy, w których zwrócili uwagę społeczności szkolnej na wybrane zasady netykiety. Wybór zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie jest subiektywny. Pamiętajmy, że etykieta zachowania w sieci powstała po to, aby uświadomić użytkowników Internetu, że swoim działaniem mogą nawet nieświadomie zaszkodzić innym. Komiksy przypominają, że należy szanować wszystkich użytkowników i kontrolować własne zachowanie.

• Walentynki literackie

• Walentynki na stałe wpisały się w tradycję mojej szkoły. Uczniowie przygotowują życzenia dla osób, które darzą sympatią. Przekornie zaproponowałam uczniom przygotowanie walentynek dla ulubionych postaci literackich. Przy tej okazji ćwiczyliśmy redagowanie życzeń, utrwalaliśmy znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Kreatywna praca na lekcjach zdalnych pozytywnie wpływa na zachowanie i postawę uczniów teraz i w przyszłości.

Wierzę w to, że kreatywności uczymy się w nowych sytuacjach. Dzięki temu uczniowie szybciej rozwiązują problemy, lepiej radzą sobie z przeszkodami w życiu, problemami w szkole. Łączą się z innymi i nawiązują kontakty ze społecznością szkolną, z innymi ludźmi o podobnym nastawieniu do życia. Kreatywność pozwala odkrywać talenty, poszukiwać drogi życiowej i budzi wiarę we własne siły. Dlatego warto uczyć poszukiwania nowych rozwiązań i radzenia sobie w nowych sytuacjach.

Kartki walentynkowe, które poniżej prezentuję, zostały przygotowane przez uczniów z klasy czwartej.