• WIELKIE CZYTANIE KLAS TRZECICH

• 21 kwietnia uczniowie klas trzecich włączyli się do Akcji Wielkie Czytanie. Atmosfera podczas czytania była iście sielankowa. Dzieci czytały książki swoje oraz kolegów, opowiadały krótko ich treść i wymieniały się wrażeniami, a wszystko to leżąc na pufach.

Uczniowie przynieśli w tym dniu też koce i poduszki, by poczuć się jak w domu. Akcja spotkała się z wielkim uznaniem zarówno wśród rodziców jak i dzieci. Miło było patrzeć jak nawet ci, którzy sceptycznie podchodzili do pomysłu wspólnego czytania na koniec lekcji nie mogli oderwać się od lektury. Akcja ta miała na celu pokazanie uczniom, że warto czytać, że może to być naprawdę wspaniała zabawa polegająca na dzieleniu się, wymianie, pokazaniu innych nowych światów.
            M. Jokiel, R. Rawlik

• SUKCES SZYMONA

• Szymon Stefanowicz, uczeń klasy 2c zdobył I miejsce w konkursie plastycznym im. I. Łukasiewicza    pt. ,,Być nie szkodząc. Parki Krajobrazowe Pomorza Zachodniego”. Konkurs  zorganizował Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni - A. Wierzbicka

• LEGENDA PT.” BAZYLISZEK” NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM

• W maju uczniowie z klas 2b, 2c i 3b uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym wysłuchali legendy o Bazyliszku. Dzieci zostały zaangażowane do odczytywania zdań zapisanych w chmurkach, a związanych z treścią legendy.

Wspólnie układaliśmy zdarzenia w porządku chronologicznym. Uczniowie odpowiadali także na pytania dotyczące postaci występujących w opowiadaniu. Dzieci przekonały się, że czytanie to dobra zabawa!

Opracowanie: Renata Kunisz

• WYSTAWA Z OKAZJI DNIA MATKI

• Jest taki dzień w roku, w którym szczególnie dziękujemy naszym Mamom za ich dobroć, miłość i oddanie. Dzieci z klas 1-3 nie zapomniały o Dniu Matki.

To święto stało się pretekstem do podziękowania i złożenia życzeń. We współpracy z wychowawcami klas 1-3 w bibliotece szkolnej i na korytarzu obok sali nr 1  powstała wystawa prac plastycznych. Dzieci przygotowały piękne laurki, kartki z życzeniami oraz portrety swoich Mam. Zapraszamy do obejrzenia prac!

Opracowanie:  Renata Kunisz - nauczyciel bibliotekarz