• DZIEŃ KROPKI NA LEKCJI TECHNIKI

• Dzień Kropki to dzień kreatywności nie tylko dla uczniów. Staram się, aby w tym dniu na lekcjach techniki uczniowie wykonali nietuzinkowe i wyjątkowe prace.

Lubię, gdy projekty, nad którymi pracują moi uczniowie są oryginalne. Tym razem postawiłam na meksykańskie ludowe lusterka. Każde wykonane lusterko jest wyjątkowe, niepowtarzalne i pełne kolorów.

Monika Kubica

• JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

• Dnia 15 września 2021 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej. Pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Podzińskiego dzieci miały możliwość przejść szkolenie z zakresu bezpiecznego korzystania z przejść drogowych.

Podczas spotkania uczniowie nie tylko mogli doskonalić  i utrwalać znajomość zasad ruchu drogowego, ale również w praktyce sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę. Panu Podzińskiemu pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za profesjonalne i rzetelne przeprowadzenie szkolenia naszych uczniów. Dzieci za aktywny udział w spotkaniu otrzymały odblaski, chusty oraz kamizelki odblaskowe, które zapewnią bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

Wychowawczynie klas pierwszych
            Renata Rawlik, Małgorzata Jokiel

• KROPKA I PRZYJACIELE

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie wspólnie ze szkołami partnerskimi stworzyli słowniczek „Kropka i Przyjaciele”, którego głównym celem jest pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji.

Razem odkrywaliśmy, że ogromną frajdą jest łączenie kropek, budowanie relacji i edukacyjnych przyjaźni. W wyniku podjętych działań powstała chmura wyrazowa z rzeczownikami, które zawierają literkę „O” (mogły być w języku angielskim). Zobaczcie, jak się prezentuje. https://answergarden.ch/2037313Następnie przygotowaliśmy plastyczne wyobrażenia wybranych słów (forma i technika dowolna). Do jednego słowa można było przygotować kilka plastycznych wyobrażeń. Na zakończenie razem utworzyliśmy obrazkowy słownik wyrazów „Kropka i Przyjaciele”, dodając zdjęcia prac uczniów (do 5 prac z każdego zespołu) do wspólnej książeczki w Canva i pamiętając o alfabetycznej kolejności słów.

Zapraszam do obejrzenia słownika. https://www.canva.com/design/DAEmOY8MGoI/watch

• DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

• 15 września nasze sale lekcyjne zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy uczeń miał na sobie różnokolorowe kropki i próbował swoich sił podczas kropkowania, zabaw na macie i w kącikach zainteresowań.

Dzieci chętnie upamiętniły ten dzień pozując do zdjęć w kropkowej fotobudce.  W tym dniu nie zabrakło rozmów o talentach i rozwijaniu skrzydeł.

Wychowawczynie klas 1-3