• "KU CZCI LUDZI OŚWIATY..."

• 24.09. 2021 o godz. 15:00 rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową dedykowaną Ludziom Oświaty w Mieście i Gminie Dębno.

Uroczystość związana ze 115. rocznicą powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego, 75 - leciem Oświaty i  Oddziału ZNP w Dębnie i 50 - leciem Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP. Zaproszeni goście zgromadzili się przy Bibliotece Miejskiej im. A. Dobrowolskiego. Wśród nich byli m.in. Prezez ZNP Pan Sławomir Broniarz, Prezes Oddziału ZNP w Dębnie Pani Irena Borysewicz, Burmistrz Miasta Dębno Pan Grzegorz Kulbicki, przedstawiciele Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Magdalena Umińska, uczniowie kl. 8a - poczet sztandarowy wraz z wychowawcą.

K. Kaliściak

• "DWÓJKA" SPRZĄTA ŚWIAT!

• ,,Myślę, więc nie śmiecę" tak brzmi hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata. W akcji tej nie chodzi o to, aby sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W naszej szkole tegoroczną Akcję Sprzątania Świata rozpoczęli uczniowie klas starszych V-VIII, którzy 20 września  zebrali się w szczytnym celu.

Miłośnicy działań prośrodowiskowych, po zakończonych zajęciach lekcyjnych, wyruszyli na wyznaczony teren akcji. Pogodne popołudnie  wprawiło wszystkich w wyśmienite humory, choć postępowanie ludzi zaśmiecających przydrożne i leśne tereny budzi smutek i zażenowanie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem segregowali odpady i usuwali śmieci, które straszą i kaleczą naszą piękną przyrodę. Wielka determinacja i zaangażowanie w usuwaniu zanieczyszczeń wzbudzała podziw i szacunek przechodniów.

Uczestnicy tegorocznej akcji  wykazali się umiejętnościami segregacji odpadów, dając przykład właściwych postaw wobec przyrody,  które chcieliby zaszczepić w naszych mieszkańcach.

I.Olobry, D.Podbereska