• WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH

• Uczniowie klas V wzięli udział w szkolnej wycieczce Szlakiem Pamięci Narodowej. Przygoda rozpoczęła się od musztry wojskowej przeprowadzonej przez pracowników Muzeum Wojsk Inżynieryjnych 1Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach oraz obejrzenia zgromadzonych w nim eksponatów połączonego z lekcją muzealną.

Piątoklasiści mieli też okazję wziąć udział w grze edukacyjnej wzbogacającej ich wiedzę na temat wydarzeń z końca II Wojny Światowej mających miejsce w tych okolicach. Kolejnym punktem był cmentarz Wojenny w Starych Łysogórkach. W tutejszym muzeum uczniowie zapoznali się z pamiątkami po żołnierzach 1 Armii Wojska Polskiego oraz mieli możliwość obejrzenia wystawy etnograficznej. Następnie udaliśmy się na most w Cedyńskim Parku Narodowym skąd podziwialiśmy rozlewiska Odry. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonald’s.

Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Dworczykowi z Muzeum Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach za bardzo ciekawe zajęcia, dzięki którym nasi uczniowie mogli przeżyć wspaniałą lekcję historii.

Wychowawczynie klas V: Danuta Fossa, Martyna Kalicka

• PODRÓŻ W CZASIE, CZYLI STAROŻYTNY EGIPT I JEGO TAJEMNICE - ZACZYNAMY PRACĘ NAD PROJEKTEM

• We wrześniu 2021 r. projekt interdyscyplinarny Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice został opublikowany na platformie eTwinning. Został zaakceptowany i otrzymaliśmy stosowne zaświadczenie.

W ramach tego projektu/innowacji uczniów klas 4-6 czeka wiele aktywności. Przygotowałam dla nich ciekawe zadania, które będziemy systematycznie realizować, a efekty na bieżąco publikować. Uczniowie podczas pracy nad projektem poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie, wykonają prace wytwórcze, a wszystko w połączeniu historii z matematyką, techniką, edukacją plastyczną i informatyką.

Monika Kubica

• WYKORZYSTANIE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH NA J. POLSKIM

• Na lekcję języka polskiego dla klasy piątej przygotowałam wykreślankę, czyli  zabawę w wyszukiwanie słów. Uwielbiają je uczniowie w każdym wieku. Wykreślanki pomagają w nauce koncentracji, przyswajaniu wiedzy, ale też są wspaniałym narzędziem do sprawdzenia wiedzy.

Zadaniem uczniów było wykreślenie 10 wskazanych przez nauczyciela słów. Następnie podzielenie ich na litery, głoski i sylaby. Policzenie, ile ich jest oraz podkreślenie miękkich spółgłosek.

Zaplanowane aktywności bardzo się uczniom spodobały. Dlaczego warto korzystać z krzyżówek i wykreślanek na lekcji języka polskiego przeczytajcie tutaj - https://www.mentimeter.com/s/97277cd14bf7f57bf454d29027bc3067/354aa7e7a7d7

• "NASYĆ NAS PANIE SWOIM MIŁOSIERDZIEM"

• Te słowa psalmu rozbrzmiały dzisiaj podczas mszy świętej w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, w intencji mieszkańców miasta i gminy Dębno oraz wszystkich, którzy historię naszego miasta tworzyli. Msza odprawiona została przez księży proboszczów dębnowskich parafii:  Ks. Henryka Łąckiego oraz Ks. Roberta Szumowskiego.

Burmistrz Miasta Grzegorz Kulbicki oraz Przewodniczący Rady Miasta Marcin Krzysiak przedstawili I i II czytanie. Pani Wiceburmistrz Joanna Stąsiek - Janicka oraz Radni Miasta złożyli na ołtarzu dary. Podczas mszy obecne były poczty sztandarowe dębnowskich szkół, prowadzone przez sztandar Rady Miasta. Nasz poczet reprezentowali uczniowie klasy 8a: Jakub Podbereski, Marta Izak i Anna Kmita z opiekunem p. Szymonem Witkowskim i wychowawczynią p. Katarzyną Kaliściak. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w dzisiejszej uroczystości, a wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzymy zdrowia i pomyślności na kolejne lata!