• PIERWSZAKI NA WARSZTATACH W STANOWICACH

• We wtorek 02.11.2021 roku uczniowie klas pierwszych wyruszyli po raz pierwszy na wycieczkę. Uczniowie udali się do Stanowic do Klubu Młodego Wynalazcy na warsztaty.

Zajęcia były prowadzone w grupach. Dzieci podczas nich miały za zadanie wykonać trzy doświadczenia, które wymagały zaangażowania, współpracy, ale też samodzielności, precyzji i dokładności. Pierwszym zadaniem było wykonanie wulkanu, następnie nadmuchanie balonów za pomocą sody oczyszczonej oraz octu. Nadmuchane balony stały się jednocześnie pamiątką, którą dzieci mogły zabrać ze sobą. Trzecim zadaniem było wykonanie masy z mąki ziemniaczanej oraz wody oraz obserwacja jej zachowań przy użyciu siły, podczas ugniatania i pozostawiania jej w stanie “spokoju”. W drodze powrotnej dzieci skorzystały jeszcze z jednej atrakcji, a była nią wizyta w Mc Donalds. Dzieci jednogłośnie określiły wyjazd za udany i niecierpliwie czekają na następny. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Wyjazd ten pozwolił nam wszystkim lepiej się poznać oraz odkryć w nas nasze uKryte talenty i zainteresowania.

Wychowawczynie klas pierwszych R. Rawlik, M. Jokiel

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

• Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju była organizatorem dwóch konkursów plastycznych dla klas I-VIII, w których nasi uczniowie osiągnęli sukcesy.

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Ekologia na Pomorzu Zachodnim”:I miejsce w kategorii klas VII-VIII zajął Karol Stefanowicz z kl. 7a,wyróżnienie w kategorii klas I-II otrzymała Aleksandra Bałko z kl. 2a.

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Prawa dziecka oczami dzieci”:wyróżnienie w kategorii klas III-IV otrzymała Julia Barchanowicz z kl. 3b.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawczynie klas I-III

• KOLEJNY NUMER "ARADII" TRAFIŁ W DŁONIE NASZYCH CZYTELNIKÓW

• Zapraszamy do lektury szkolnej gazety. Drogi czytelniku, z  bieżącego numeru dowiesz się:

- jak przebiegała akcja Sprzątania Świata,
            - kto brał udział w sportowym tygodniu,
            - gdzie pojechały klasy trzecie na wycieczkę,
            - w jaki sposób został zorganizowany Tydzień Kreatywności,
            - co czytaliśmy w Dniu Głośnego Czytania,
            - jaki był rezultat matematycznych zmagań,
            - w jakim celu kwestowaliśmy w Dniu Piżamy,
            - czym się interesujemy,
            - co nas zachwyca jesienią.
            Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie do współpracy przy tworzeniu następnej “Arkadii”.

• POCZTÓWKA Z WAKACJI!

• Uczniowie klas I-III uczestniczyli w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Różańsku. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pocztówki prezentującej ich wspomnienia z wakacji.

Oto nasi laureaci:
            I miejsce – Lena Grzebalska kl. 3c