• EKO POJAZDY
          • Co roku na lekcjach techniki uczniowie klas piątych tworzą Eko stworki. Tym razem zaproponowałam, aby z materiałów, które mieli w domu i były już niepotrzebne, wykonali Eko pojazdy.

Temat okazał się strzałem w dziesiątkę! A pomysły uczniów - niesamowite. Pojawiły się pojazdy drogowe, latające i pływające.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia prac uczniów z klasy 5a i 5b.

Monika Kubica

• DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

• Sieć jest miejscem, gdzie uczniowie uczą się, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, ale także korzystają z dostępnej w sieci rozrywki. Warto więc temu ostatniemu elementowi poświęcić więcej uwagi. Obecnie dużą popularnością cieszą się patostreamy – relacje na żywo ukazujące patologiczne zachowania oraz filmy zamieszczane w mediach społecznościowych, zachęcające do zachowań szkodliwych dla zdrowia. Uczniowie oglądają z ciekawości, z nudów, przez przypadek, dla rozrywki, a także w wyniku polecenia przez znajomego.

Drogi Rodzicu! Jeśli zaobserwowałeś u swojego dziecka niepokój, lęk, obniżenie poczucia bezpieczeństwa, pogorszenie nastroju, wypaczony obraz rzeczywistości, zachowania sprzeczne z normami społecznymi, agresywną postawę wobec innych osób, znieczulenie na losy ofiar przemocy czy podejmowanie ryzykownych zachowań i działań antyspołecznych, reaguj.

Treści szkodliwe mogą destrukcyjnie wpływać na rozwój dziecka, jego psychikę, emocje i zachowanie. Tekst powstał na podstawie materiałów opracowanych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA BAJEK KRASICKIEGO
          • Dnia 29 listopada 2021 r. na lekcji języka polskiego wzięliśmy udział w akcji promującej czytanie. Uczniowie przygotowali głośne czytanie wybranej przez siebie bajki Ignacego Krasickiego.

Do swej roli przygotowali się bardzo sumiennie. Samodzielnie wybierali bajki do prezentacji – miały być one dla nich z jakiś powodów ważne i wyjątkowe. Ustaliliśmy kolejność i zadbaliśmy o rekwizyty oraz kostiumy  kojarzące się z wybranymi tekstami. Lekcja  miała charakter niestandardowy, a takie momenty na zawsze pozostaną w pamięci.

Pokazaliśmy, że czytanie to ogromna przyjemność, a nie tylko obowiązek czytania lektur.