• SP2 POMAGA!!!

• My również włączamy się w pomoc poszkodowanym w pożarze bloku przy ul. Jana Pawła II. W ramach pomocy zbieramy rzeczy materialne wskazane przez Burmistrza
            "Prosimy Państwa o konkretną pomoc:

1. Dla osoby dorosłej potrzebna jest: pralka, lodówka, kuchenka elektryczna.
            2. Dla rodziny z dziećmi (dziewczynka 1 i 4 miesiące, chłopiec 2,5 roku, chłopiec 16 lat) Potrzebne jest tak naprawdę wszystko, a na teraz artykuły i przedmioty codziennego użytku tj. m.in.: pościel, ręczniki, talerze, sztućce, chemia gospodarcza, pampersy rozm. 5/6, chusteczki nawilżane itp."

Darowizny można przynosić do wychowawców klas.

Akcja trwa do 27 stycznia 2022r.
            28 stycznia wszystkie rzeczy zostaną przekazane do UM.

• SORTUJEMY I KATEGORYZUJEMY

• W ramach projektu Matematyka na języku polskim przygotowałam dla uczniów zadania polegające na sortowaniu wyrazów według ustalonego klucza. Kryterium podziału stanowiła nazwa części mowy oraz zasada ortograficzna.

Uczniom bardzo podobały się zadania i bardzo chętnie pracowali przy ich wykonywaniu. W zbiorach wyrazów, utworzonych przy pomocy skakanek, zgromadzili wiele przykładów, które wspólnie sprawdziliśmy. Następnie nadaliśmy nazwę każdemu zbiorowi. W ten sposób na lekcjach języka polskiego rozwijaliśmy  logiczne myślenie, rozumowanie i argumentowanie. Kategoryzacja służyła porządkowaniu/rozdzielaniu elementów na podstawie cech wspólnych i różnicujących. Uczniowie  dostrzegali podobieństwa na zasadzie analogii.

Ćwiczenia służyły rozpoznawaniu części mowy i  utrwaleniu zasad ortograficznych.