• WARSZTATY W 3B

• W środę 19 stycznia 2022 r. klasa 3b brała udział w warsztatach dotyczących agresji i przemocy, prowadzonych przez pedagoga szkolnego. Uczniowie dowiedzieli się czym różni się agresja od przemocy, jakie są jej rodzaje oraz jak na nią reagować w sytuacjach zagrożenia.

Na koniec każdy wykonał postać osoby przejawiającej zachowania agresywne oraz osoby dobrej, miłej. Z pewnością ta druga przy omawianiu wzbudziła we wszystkich te pożądane emocje czyli pozytywne.

Martyna Kalicka

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

• 18 stycznia w świetlicy szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To święto obchodzone jest w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a, pisarza który stworzył literacką postać rozkosznego misia.

Dzieci w tym dniu miały za zadanie narysować i pokolorować postacie z bajki o Kubusiu Puchatku. Najlepsi uczniowie, których prace trafiły na wystawę otrzymali drobne upominki.

Anna Węgier, Waldemar Pożarycki

• POWIEDZ INNYM, JAK BYĆ BEZPIECZNYM W INTERNECIE

• W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły  zgromadzili na wspólnej tablicy zasady, z którymi warto się zapoznać i przestrzegać ich podczas  codziennego  korzystania z INTERNETU.

Naszym działaniom przyświecało hasło: “Żyj w świecie realnym a nie wirtualnym”. Przesłanie adresowaliśmy do tych, którzy ograniczają swój kontakt ze znajomymi do spotkań na portalach społecznościowych. Jeśli chcielibyście wzbogacić naszą tablicę nową zasadą, to zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji. Link do tablicy zamieszczam poniżej

Bezpieczne i mądre korzystanie z sieci powinno być dla nas celem nadrzędnym. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.