• PREZENTUJEMY BOHATERÓW LEKTURY TAJEMNICZY OGRÓD

• Praca w grupie jest bardzo lubiana przez uczniów, gdyż dzięki takiej formie pracy można podzielić zadania i odpowiedzialność pomiędzy poszczególnych członków grupy. Klasa 5a na lekcji języka w ramach projektu eTwinning “Wyczytane z lektur szkolnych” pracowała w losowo podzielonych zespołach.

Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji głównego bohatera w formie plakatu. Uczniowie poszukiwali informacji w lekturze, zaznaczali fragmenty i porządkowali zebrane informacje. Nie zabrakło także portretów rysunkowych postaci. Po wykonaniu zadania prezentowali efekty swojej pracy kolegom i koleżankom. Obowiązywała zasada, że każdy członek zespołu zabierze głos podczas prezentacji. Dzięki pracy w zespole uczniowie stają się bardziej zmotywowani do działania, wiedząc, że są obserwowani i oceniani przez pozostałych członków zespołu. Praca w zespole także wzmacnia kreatywność, a dzięki odpowiedzialności za dane zadanie oraz możliwości wymiany poglądów, wiedzy  osoby z zespołu uczą się od siebie wzajemnie. Nieodzownym elementem pracy w  grupie jest dobra komunikacja i wzajemny szacunek do siebie nawzajem i do wykonywanej przez poszczególnych członków grupy pracy. Warto podkreślić, że uczniowie uczą się słuchania siebie nawzajem oraz wspierają się.

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

• W dniach 23 – 28.03.2022 roku w świetlicy szkolnej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wzięło w nich udział 11 uczniów. W ramach rozgrywek odbyły się eliminacje oraz półfinały w wyniku, których przegrywający zawodnik odpadał z mistrzostw.

Do finału awans uzyskało trzech uczniów. Grano w nim systemem każdy z każdym. Nagrody otrzymał każdy uczeń, który uczestniczył w zawodach. Finansowo wsparła nas Rada Rodziców. Za co bardzo dziękujemy.

W finale uzyskano następujące wyniki:

Jakub Zornig – Arek Malec 2:0 (11:6, 11:5)

Jakub Zornig – Karol Stefanowicz 2:0 (11:2, 11:5)

Arek Malec – Karol Stefanowicz 0:2 (7:11, 8:11)

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce -  Jakub Zornig – kl. V b

2 miejsce – Karol Stefanowicz – kl. VII a

3 miejsca – Arek Malec – kl. VII a

Miejsca od 4 do 6 :

Paweł Kunisz – kl. V a

Kornel Biaduń – kl. VIII a

Maksymilian Białas – kl. VII b

Miejsca od 7 do 11 :

Patryk Grzywacz – kl. VII a

Dawid Wróbel – kl. VII b

Bartek Majkowski – kl. VII b

Cyprian Jędrzejewski – kl. VII b

Piotrek Stanisławczyk – kl. VII b

Organizatorzy zawodów:

Waldemar Pożarycki, Szymon Witkowski

• Dzień Bez Plecaka

• 21 marca, w pierwszy Dzień Wiosny, można było wykazać się dużą kreatywnością. W tym dniu Samorząd Uczniowski zaproponował "Dzień bez Plecaka".

Uczniowie mieli różne pomysły na zapakowanie swoich podręczników oraz zeszytów. W szkole pojawiły się wózki dla lalek, deskorolki, koszyki, walizki, szuflady, a nawet bęben od pralki oraz skrzynka energetyczna. Popatrzcie sami.....

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

• Uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” odbyło się dnia 24 marca 2022r. w bibliotece szkolnej. Na przedstawienie przygotowane przez uczennice z klasy 7a: Dorotę Bobik, Hannę Taracińską, Weronikę Krawczuk i Hannę Witkowską, przybyły dzieci z klas pierwszych z wychowawcami. Honorowym gościem była pani dyrektor Magdalena Umińska.

Starsze koleżanki sprawdziły znajomość tytułów bajek i ich bohaterów  zadając pierwszoklasistom  zagadki. Hania W. wcieliła się w rolę książki i wskazała jakich zachowań książki nie lubią i jak należy o nie dbać. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników. Dziewczęta nauczyły dzieci piosenki o książkach. Dzieci nie tylko zaśpiewały piosenkę, ale bawiły się wspaniale naśladując gesty.

Na pamiątkę otrzymały dyplomy i zostały poczęstowane cukierkami.

Organizator: Renata Kunisz