• Dwójka pamięta!

• 19 kwietnia #ŁączyNasPamięć
            #AkcjaŻonkile

Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Wychowawcy klas 1-3 przeprowadzili z uczniami zajęcia wg przesłanych scenariuszy i materiałów edukacyjnych Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a uczniowie klas 4-6 na lekcjach techniki wykonali piękne kwiaty z papieru i bibuły jako symbole pamięci o powstaniu.

Dziękuję serdecznie zaangażowanym nauczycielom, uczniom za pamięć i czynny udział w akcji.
            Koordynator szkolny akcji
            Monika Kubica

• MAMY ZWYCIĘZCÓW W XIX KONKURSIE PALM I PISANEK WIELKANOCNYCH

• W środę tuż przed przerwą świąteczną tj. 13.04.2022 roku do naszej szkoły dotarła bardzo dobra wiadomość. Otóż, zostały w tym dniu ogłoszone wyniki XIX Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych. Z naszej szkoły duża grupa dzieci wzięła w nim udział wykonując piękne pisanki i niezwykłe palmy nieodzowne symbole Świąt Wielkanocnych.

Organizatorem konkursu była Gmina Nowogródek Pomorski oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Nowogródku Pomorskim. Celem jaki przyświecał konkursowi było propagowanie i popularyzacja zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Zwycięzcami konkursu wśród uczniów klas 1 – 3 okazali się : Blanka Chomicz z klasy 1b – I miejsce za pisankę, Jakub Jaworski z klasy 1b– I miejsce za palmę oraz Justyna Lesiuk z klasy 3c – wyróżnienie za pisankę.
            Wychowawczynie klas 1 - 3

• ORTOGRAFICZNE PISANKI NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO Z JAJEM

• W tym roku na lekcje przed świętami przygotowałam dla uczniów ortograficzne pisanki. Aby je zgodnie z instrukcją pomalować, uczniowie sprawdzali pisownię wyrazów w słowniczku ortograficznym. Zadanie mogli wykonywać indywidualnie, w parach lub w większych grupach.

Podczas lekcji uczniowie pisali poprawnie pod względem ortograficznym oraz stosowali reguły pisowni. Zadanie spodobało się uczniom klas czwartych, piątych i szóstych.

• PROJEKT „CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Jednym z  priorytetów MEN na rok szkolny 2021/ 2022 jest: „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.”  W odpowiedzi na wytyczne MEN w bibliotece szkolnej realizowane są działania, które mają na celu zainteresować młode pokolenie ochroną środowiska naturalnego i przeciwdziałać zagrożeniom jakie niesie za sobą działalność człowieka.

Projekt ekologiczny pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?”  jest skierowany nie tylko do  uczniów  naszej szkoły. Uczestniczy w nim także Szkoła Podstawowa nr 1 z Dębna. Projekt  został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta  Dębna. W szkolnej bibliotece odbyło się szereg  spotkań, na których uczniowie z klas 4-7 zostali zapoznani z celami projektu. Uczestniczyli w pogadankach na temat życia i zwyczajów pszczół i obejrzeli krótkie prezentacje zawierające ciekawostki o tych pożytecznych owadach. Wykonali prace plastyczne do zajęć. Ustaliliśmy też 5 podstawowych zasad przyjaciół pszczół, czyli sposobów pomocy i eliminowaniu czynników, które są zagrożeniem dla ich  egzystencji.

Informacje o zrealizowanych zadaniach w ramach w/w projektu będziemy zamieszczać na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy także do galerii zdjęć.

Opracowanie: Renata Kunisz