• WIELKANOCNA TAŚMA ŻYCZEŃ

• Klasa, którą uczę, pojechała na wycieczkę, a ja udałam się na zastępstwo do klasy trzeciej. O czym rozmawialiśmy? O zbliżających się świętach i tradycjach kultywowanych w domach rodzinnych dzieci. Podczas zajęć  każdy uczeń pokolorował pisankę według własnego uznania, którą następnie wyciął i przykleił na ,,wielkanocną taśmę życzeń”.

Jestem oczarowana umiejętnością współpracy zespołu klasowego. Na zakończenie wykonaliśmy wspólną pamiątkową fotografię i przygotowaliśmy krótkie życzenia, które przesyłamy nauczycielom, rodzicom, uczniom i wszystkim sympatykom Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.

• PATCHWORKOWE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

• Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie na zajęciach pozalekcyjnych własnoręcznie przygotowali oryginalne życzenia dla nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły. Zadanie wymagało od nich cichego czytania w celu znalezienia niezbędnych liter do zredagowania własnego tekstu.

Uczniowie ćwiczyli przy tej aktywności koncentrację uwagi oraz cierpliwość przy wycinaniu literek. Przestrzegali zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Zadanie rozwijało kreatywność i sprzyjało wyciszeniu emocji.

Wspólna praca służyła zacieśnieniu więzi i zachęcała do rozmów o zbliżających się świętach.

• MOŻEMY POMÓC

• Przed naszą szkołą ponownie stanęło mobilne serce na nakrętki. Nadal zbieramy je dla Marcysi i Filipa. Obok pojemnika na nakrętki postawiony jest kosz na karmę dla zwierząt ze schroniska OTOZ Animals. Zbiórka potrwa do 25 kwietnia. Postarajmy się zapełnić je do tego czasu. Zachęcam do zbiórki.

Wierzbicka Anna

• JAK ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA LEKTURY?

• Promocja książki może się odbyć na lekcji języka polskiego. Warto wykorzystać potencjał uczniów, którzy z przyjemnością angażują się w poszerzanie kręgu czytelników danej lektury. Uczniowie klasy 6a wcielili się w bohaterów książki ,,Sposób na Alcybiadesa”.

W tym celu określili czas trwania akcji i sprawdzili, jak wówczas uczniowie i nauczyciele ubierali się do szkoły. Zadbali o swoją stylizację i wybrali nieprzypadkowe fragmenty lektury, które następnie odczytali swoim rówieśnikom na lekcji. Podzielili się także swoimi przemyśleniami i emocjami związanymi z wydarzeniami przedstawionymi w utworze. Dzięki temu: rozwijali hobby, zainteresowania i zaspokajali ciekawość, wzbogacali słownictwo, rozwijali umiejętność swobodnego wypowiadania się i myślenia, rozbudzali  i kształtowali wrażliwość emocjonalną, dzielili się wewnętrzną siłą do radzenia sobie z trudnościami, pokazywali, jak panować nad własnymi emocjami, kształtowali poczucie własnej wartości, uczyli się oceny swojego zachowania z moralnego punktu widzenia.

Lekcja z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.