• EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ

• ​​​​​​W poniedziałek i we wtorek (13 i 14 czerwca) w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych oraz uczniowie z klas starszych, którzy ze względu na pandemię i obostrzenia nie mogli przystąpić do egzaminu.

Zanim uczniowie do niego przystąpili, musieli zaliczyć test teoretyczny złożony z 25 pytań. Jak się okazało, nie był on dla wszystkich taki łatwy, ale była szansa poprawy. Uczniowie, którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu (egzamin teoretyczny), musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze.

Gratuluję wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach publicznych, życzę bezpiecznej i miłej jazdy na rowerze!

Monika Kubica

• WYCIECZKA DO PARKU DINAZAURÓW

• W naszej szkole sezon wycieczek trwa na dobre. 9 czerwca uczniowie klas 5a i 5b pod opieką wychowawców, wyspani i w dobrych humorach wyruszyli na wycieczkę edukacyjną. Program był bogaty. Najpierw odwiedziliśmy Park Drogowskazów w Witnicy. Był czas na spacer i relaks. Później gwóźdź programu - Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

Główną atrakcją była leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Podczas spaceru cofnęliśmy się do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, widzieliśmy pierwsze ssaki no i oczywiście dinozaury - największe zwierzęta, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. Później była czas na posiłek, zdjęcia i zakupienie pamiątek. Nasz pobyt w tym interesującym miejscu zakończył się lekcją geologii na temat powstania skamieniałości. Wycieczka była pełna wrażeń nie tyko naukowych. Uczniowie poznawali się i integrowali a wszystkim dopisywał dobry humor.

• DYPLOMY ZA UCZESTNICTWO W PROGRAMIE EDUKACYJNO - TERAPEUTYCZNYM ORTOGRAFFITI

• Po raz kolejny wzięliśmy udział w Programie Edukacyjno- Terapeutycznym ORTOGRAFFITI Wydawnictwa Pedagogicznego Operon. Dzięki licznym ćwiczeniom uczniowie popełniają mniej błędów w wypowiedziach pisemnych i robią postępy w czytaniu ze zrozumieniem.

Skuteczność metody osiągana jest dzięki jej wielofunkcyjności, czyli połączeniu w spójną całość wielu różnych elementów. Ortograffiti to przede wszystkim metoda praktyczna, która stwarza okazję innowacyjności przy utrwalaniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
            Realizowana jest poprzez:
            ● systematyczne i wielokrotne powtarzanie danej czynności według określonego schematu,
            ● stosowanie ćwiczeń rozwijających funkcje wzrokowo-przestrzenne, słuchowo-językowe, dotykowo-kinestetyczne i motoryczne,
            ● angażowanie w procesie uczenia wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu.
            Uczniowie i ja otrzymaliśmy dyplomy poświadczające nasze uczestnictwo w programie.
            Do przyłączenia się w kolejnym roku szkolnym zapraszamy też inne klasy.

• WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO ZIELONEJ GÓRY

• Klasy trzecie pojechały na wycieczkę edukacyjną do Zielonej Góry. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Centrum Przyrodniczym Keplera, na których wykonywali szereg ciekawych doświadczeń. Poznali życie mieszkańców na przełomie XVI- XIX w. zwiedzając Muzeum Etnograficzne w Ochli.

Kolejną atrakcją był pobyt w Ogrodzie Botanicznym oraz Bajkowej Zagrodzie pełnej ciekawych zwierząt i bajkowych postaci. Ostatnim punktem wycieczki był seans w Planetarium Wenus. Nie zabrakło również poznania historii Bachusa i poszukiwań małych Bachusików. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu zmęczeni, ale zadowoleni.

Wychowawczynie klas trzecich