• Z WIZYTĄ W DOMU SENIORA I ŚDS

• Uczniowie klasy 5a tuż przed zakończeniem roku szkolnego odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy i Dzienny Dom Senior+ w Dębnie. ​​​​

Dowiedzieli się na czym polega praca tych instytucji i osób w nich pracujących. Wizyta przebiegała w przemiłej atmosferze. Dzieci podarowały własnoręcznie wykonane kartki, odczytały zredagowane przez siebie życzenia oraz wręczyły kwiaty. My mogliśmy liczyć na różnorodne mini warsztaty, poczęstunek oraz ciekawie spędzony czas wśród ludzi dla, których praca jest pasją. Dziękujemy pani kierownik Małgorzacie Zagórskiej za tak wspaniałą gościnę.
            Wychowawczyni
            Danuta Fossa

Galeria zdjęć:

• BEZPIECZNIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

• Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak zachować się w stanach zagrożenia życia? Odpowiedzi na te pytania próbowano udzielić podczas spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie klas 3.

Najpierw Pani Edyta Wierzbicka ze Straży Miejskiej przy wsparciu Pana komendanta Janusza Adamczyka opowiedziała o wszelkich niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się wydarzyć podczas wakacji i sposobach reagowania. Omówiła zasady bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą, w domu i na podwórku a także w kontaktach z obcymi. Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Jesteśmy pewne, że dzięki temu spotkaniu każde dziecko spędzi wakacje bezpiecznie.

Wychowawczynie klas 3

• JEST TAKI DZIEŃ

• Przygotowując się do Dnia Ojca, uczniowie klasy 3b i 3c uczestniczyli w warsztatach garncarskich organizowanych w Dębnowskim Ośrodku Kultury. Składały się z dwóch części. Pierwsza polegała na ulepieniu przedmiotów z gliny, druga na ich szkliwieniu.

Z okazji wspomnianego święta, każdy uczeń wykonał tacie prezent- serce z gliny oraz przedmiot użytkowy. Były to różnego rodzaju miski i miseczki, pierścionki i talerzyki. W czwartek odebraliśmy swoje rękodzieła i efekty pracy uczniów były niesamowite. Serduszka dla taty zapakowaliśmy w ozdobne pudełka, które przygotowała nam pani Bogusia Sługocka - nasza instruktorka garncarstwa. W tym miejscu dziękujemy pani Bogusi za tak ciekawe warsztaty.

Wychowawczynie

• MAMY LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO „LEON” Z MATEMATYKI

• Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym "Leon". W tegorocznej wiosennej edycji wzięło udział 9768 uczestników z klas I-III z całej Polski.

A oto uczniowie naszej szkoły, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników w Polsce:
            Aleksandra Bałko - klasa 2a VI miejsce,
            Antoni Kula - klasa 3c VI miejsce,
            Aleksander Pyro - klasa 3b VI miejsce,
            Szymon Stefanowicz - klasa 3c VII miejsce,
            Jan Wydra - klasa 3c VII miejsce,
            Adrianna Kierska - klasa 3b IX miejsce,
            Aleksander Cholewiński - klasa 2b X miejsce,
            Liwia Kopaszewska - klasa 2a X miejsce,
            Hanna Niparko - klasa 3b X miejsce,
            Hanna Krupska - klasa 3c X miejsce.
            Uczniowie z najlepszymi wynikami zostali nagrodzeni dyplomami laureata, a pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
            Wychowawczynie klas trzecich