• KLASA 4B UCZESTNICZY W PROJEKCIE “RAZEM PRZEZ ŚWIAT”

• Głównym założeniem projektu „Razem przez świat” jest  budowanie pozytywnych więzi z innymi ludźmi poprzez wszechstronny rozwój  osobowości, który pomoże nie tylko w zrozumieniu siebie i innych, ale także w  poznawaniu świata i jego kultury.

W projekcie duży nacisk zostanie położony na odnajdywanie, poprzez  poznanie społeczności rodzinnej, lokalnej, narodowej, państwowej  i europejskiej, swojego miejsca w świecie.
            Zajęcia w ramach projektu pozwolą wszystkim dzieciom, niezależnie  od płci, czy stanu zdrowia, nie tylko być koło siebie, ale być razem, czuć się  bezpiecznie, wspólnie przeżywać radości i smutki, współpracować,  negocjować, dzielić się zadaniami w grupie, odnosić sukcesy na miarę swoich  możliwości.

• DZIEŃ MARZYCIELA W SP2

• 28 września obchodziliśmy Dzień Marzyciela. Tego dnia uczniowie mogli nie tylko podzielić się swoimi marzeniami z innymi, ale również wyznaczyć cele, które pomogą te marzenia urzeczywistnić.  Uczniowie wypełniali  chmurki marzeniami,  wizualizowali swoje pragnienia, opowiadali o tym, co dla nich ważne.

Wykorzystali ten  czas na zastanowienie, refleksję i weryfikację własnych marzeń. Wspólnie stworzyliśmy listę marzeń do spełnienia. Rysunkowe marzenia można obejrzeć w stołówce szkolnej. Przyznaliśmy też zgodnie, że zgadzamy się ze słowami Victora Hugo ,,Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia”.
            Dzień ten miał na celu wyzwalanie pozytywnych uczuć i myśli, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a także zmniejszenie stresu związanego z pobytem w szkole.
            Życzymy wszystkim spełnienia wszystkich marzeń.

• XX SPOTKANIE PRZYRODNIKÓW

• W sobotę, 24 września 2022r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w XX Spotkaniu Przyrodników. Jubileuszowa impreza odbyła się w Grzymiradzu. Spotkanie rozpoczęło się przy wiejskiej świetlicy, gdzie uczestników spotkania przywitał Pan Marek Schiller.

Wspaniały przewodnik i miłośnik przyrody zaprosił wszystkich na pieszą marszrutę. Podczas wyprawy mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze przyległych obszarów, posłuchać o historii regionu i wejść na najwyższe wzniesienie. Trasa wynosiła ok.9 km i dla najmłodszych stanowiła wyzwanie, z którym doskonale sobie poradzili. W myśl tegorocznego hasła „Sprzątania świata” – „ Wszystkie Śmieci  są nasze”, również i my staraliśmy się oczyszczać leśne tereny. Koszmarny ludzki nawyk! Oby przechodził do przeszłości! Jak co roku, podczas wędrówki, uczniowie brali udział w konkursie „Miej Oczy Szeroko Otwarte”. Zbierali naturalny materiał przyrodniczy by wykonać portret przyrodnika. Po zakończonej pieszej marszrucie można było odpocząć, poczuć klimat biesiady i skosztować przygotowanych przysmaków. Mogliśmy również podziwiać fotograficzne prace uczniów, którzy wzięli udział w  Gminnym Konkursie Fotograficznym „ Motyle w Naturalnym Środowisku Gminy Dębno”. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Dawid Jenda z klasy 2a a w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Kamila Miklas z klasy 7b. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki oraz różnorodne nagrody rzeczowe. Jubileuszowe Spotkanie Przyrodników w Grzymiradzu upamiętnia kamień pamięci i posadzony Dąb Szypułkowy.

Iwona Olobry, Dorota Podbereska